Proverka

cs
B
1. Procesor – co to je, typy
2. Číselné soustavy
3. Pojmenování souborů, hvězdičková konvence
4. 5 příkladů tzv. dvojkláves (př. CTRL+C) – popište jejich význam
5. Stromová struktura složek
6. Jaký je rozdíl mezi písmy Times New Roman a Courier
7. Převeďte číslo (3A8C)H do dvojkové soustavy

Zpracujte v programu Wordpad nebo Word a uložte na H:\ICT\test1-jmeno-trida.doc.

Odpovědi na otázku

Kolik dáš?

Je mi ľúto, ale nemôžem ti uložiť na H:\ICT\test1-jmeno-trida.doc
Ale príklad z riešenia:
Otázka 4.
Najznámejšie dvojklávesy sú:
NumLock+ScrollLock
NumLock+Caps Lock
NumLock+Shift
ScrollLock+CapsLock
Control+ScrollLock
a ich spoločný význam je pri manuálne robenej "farebnej hudbe" na LEDkách klávesnice, ale najsamfasa je Alt+NumLock ktorý nerobí nič.

1. Je to blbec, co třídí jedničky a nuly.
Ovšem, pobral více vtipné kaše než vy, líný to lemple!

cs B 1. Procesor – co to je, typy
co to je? nemysleli profesor? typy = dobry a zly profesor

2. Číselné soustavy
dlhe a kratke, dlhe su v megabajtoch, kratke su v kilobajtoch

3. Pojmenování souborů, hvězdičková konvence
subory sa pomenovavaju novyfilm, cdcrack, warez a pod. konvence je rozlisovat dobre a zle, takze 5 hviezdiciek = dobre, 1 hviezdicka = slabe

4. 5 příkladů tzv. dvojkláves (př. CTRL+C) – popište jejich význam
CTRL+C = na prvy pohlad nic nerobi
CTRL+V = tiez na prvy pohlad nic nerobi, i ked su vynimky
SHIFT+a = napise velke A, ale naco stlacat dvojklaves, ked staci CapsLock
ALT+65 = napise velke A, ale to uz je asi treti sposob ako to urobit, takze zbytocny
CTRL+a = zafarbi pozadie pod textom, ale neviem na co je to dobre, hlavne potom nestlacat CTRL+C a V

5. Stromová struktura složek
zlozky maju strmovu strukturu, takze sa nabaluju ako letopocty a potom treba kupit novy HDD

6. Jaký je rozdíl mezi písmy Times New Roman a Courier
inak vyzeraju, ale su zbytocne, kedze existuje Arial

7. Převeďte číslo (3A8C)H do dvojkové soustavy
3=1+2
A
8=2+2+2+2
C
H

cize (1+2 a 2+2+2+2C)H = 11 stupnov Celzia, Hodin

Zpracujte v programu Wordpad nebo Word a uložte na H:\ICT\test1-jmeno-trida.doc.

Aj ja chem klávesnicu s klávesom "65"
A k 6. Medzi Times New Roman a Courier nie je rozdiel, iba ak v názve a dobe vzniku. Pravdou je, že Courier bol spojený s IBM a to sa nepáčilo MS, takže "vymyslel" to isté, len štandardnejšie...

Aha to som nevedel, akurat MS si pritom nevsimlo, ze Courier je ekvidistancny font vhodny napriklad do textovej konzoly, pretoze ma rovnaku sirku pismen, a ten Roman je samozrejme proporcialny pre pekne pisanie vo Windows, kde i je uzke pismenko a w je siroke pismenko...

Vase reseni z 1.10. 2009 13:05 je dokonale. Uz bych k tomu radeji nic nedodaval. :o)))

v podstate su times new roman uplne rovnake fonty, rozdiel je iba v nazve, dobe vzniku, tvare pisiem, ich vzajomnej velkosti, hrubke zakladnej ciary, v tom ako pisu 'g'... ale inak su uplne rovnake

Chtěl bych ti pomoci ale nevím jak. Když jsem se to učil já tak jsem se zeptal na internetu, tehdy tam ještě byi tací co to uměli a poradili, ale už vymřeli a zbyli jsme tu jen my lemplové co víme howno a jsme líní se něco naučit

lol, dalsi amater co si mysli ze tu za neho budu riesit ulohy do skoly.

Tento nie je amatér, tento je (censored), a už to vidím že hneď ako sa na tom share H:\ICT\... objaví prvé riešenie tak ho budú premenovavať svojim menom

koukni se na H:\ICT\ určitě tam bude už něco vypracovanýho