Proud na 12v větvi

Dobrej, potřeboval bych poradit ohledně zdroje. Plánuju koupit RX 480 (běžela by s i5 4460), a chtěl bych vědět, jestli hodně záleží na proudu na 12v větvi. Mám starší Seasonic 430w a našel jsem si, že max odběr na 12v větvi je 348w (14 a 15A).Párkrát jsem se dočetl, že se spotřeba RX 480 rovná mezi R9 270 a 270X. Mám celkem utažený rozpočet, a později koupím novej Seasonic, jen chci vědět jestli to nebude problém.

Odpovědi na otázku

Pokud RX 480 skutečně bude mít spotřebu, kterou zatím všude prezentují, tak ti to stačí bohatě, protože se ti celé PC v zátěži vejde do 250W (z většiny na +12V). Jakou grafiku tam máš teď?

Zdroj předpokládám SS-430HB, tedy už hodně starý kousek (10 let?). Zkontroluj si, zda je uvnitř ještě v pořádku, zda nemá už načaté nebo dokonce vyteklé kondenzátory a zda větrák stále běží bez problémů a divných zvuků.RX 480 by zvládnout měl, každopádně bych s jeho výměnou už moc neotálel.

S výměnou taky počítám Jenže jsem student bez pravidelnýho příjmu, takže nějakých 1800 za novej zdroj pro mně není jen tak :)

HD 6850 od Gigabytu.Má doporučenej zdroj 500 W Přitom mi drtivou většinu času jede na 90 - 100% a absolutně bez problémů

Pokud s ní zdroj nefuní jako blázen a není horký, tak s RX 480 nebude mít problémy (za předpokladu, že AMD splní sliby o efektivitě), měla by žrát podobně nebo jen o něco více.