» Poradna » Windows (a jiné OS)

Prostředí windows 7 bez šedé barvy

Dobrý den, potřebuji radu, zda lze nějak ve w7 upravit prostředí tak, aby pozadí všech oken, systémové nabídky apod. byly bez šedé barvy a naopak, aby v místech, kde je šedá barva písma se překlopila na černou. Vím, že to lze v témátku vysoký kontrast, ale ten mi "vypne" ostatní barvy, takže pak je vše v černobílé, což mi nevyhovuje. Děkuji

Odpovědi na otázku

Najskor nejaky nastroj tretej strany, napriklad toto by to mohlo vediet:http://www.stardock.com/products/windowblinds/

Díky, vyzkouším;) Já mám poměrně složitý asisitivní program pro zrakově postižené, který umí řadu věcí jako různé záměny barev apod. Dříve ale uměl přepnout vše v systému bez šedé, teď už to neumí a má místo toho nahradit barvu za jinou, což u šedé nejde, když ji nahradím za bílou tak sice je pozadí krásně bílé ale problém je s šedým písmem, které se přepne taky do bílé:) A s šedým pozadím a šedé písmo je pro mě velký problém:(

Aha, no ten Widnows Blinds je skor na zmenu temy, nesluzi to ako asistivny program...Ved skus a uvidis.

W7 má "Pokročilé nastavení vzhledu" v "Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Individuální nastavení\Barva a zobrazení okna" - tam si můžeš pohrát s barvou a písmem asi u 20 komponent a když ti to bude málo, tak si zedituj .theme - asi bude lepší použít nějaký editor témat než notepad

ano, pokročilé nastavení vzhledu mám samozřejmě přizpůsobené tak jak potřebuju ale neumožňuje to to, co jsem psala:(