» Poradna » Windows (a jiné OS)

Prosím rychle jak získat win 10 nebo win 7

Zdravím, jednomu nejmenovanému uživateli PC mám pomoct s problémem: Banka UCB nějak updatovala systém a nyní se nelze přihlásit na internet banking přes win xp, či potřebu získat 7 nebo 10 ale nejlépe ve formátu souboru ( jako že nic nebudu bootovat ale zkopíruju na prázdnej další disk přímo v tom pc a potom zapojím jenom ten disk s tim novým os) jednou sem zkoušel zkopírovat z notebooku cely C: ale nejaky soubory nešly stahnout a potom mi ta 10 naběhla v nějakým nouzovým režumu a nějak to nešlo opravit.. Tak jesi existuje na netu normálně soubor windows buď 7 nebo 10... Nikdy sem v životě nic nenabootoval tak nevím ale jednou sem to zkoušel z flash disku na ten prázdný disk bootovat přes bios ale to dementní lenovo nenabízelo možnost bootování z usb !!! jaj jak sem byl naštvenej jen poznámka: na tom počítači byl již win 7 i 10 ale vrátilo se to zpět na xp jelikož byl ten počítač trochu starší... děkuji za jakékoli rady

Odpovědi na otázku

Rada je jediná, prostě nainstalovat. Nic jiného fungovat nebude..

jeste mozna virtualizovat.... ale instalaci se tak ci tak nevyhne..

Zdá se mi, že je to úplná hovadina, že se po updatu banky nemůžu přihlásit z XP !

A když to fakt nejde a máš Windows 10, využij Windows To Gou v Ovládacích panelech !

Proč by to měla být hovadina. Je to zcela běžná věc, že banky již nepodporují přístup do IB ze starších operačních systémů nebo prohlížečů. Pro webovou aplikaci není zase takový problém zjistit z jakého OS případně prohlížeče se na ni přistupuje a případně nepovolit přihlášení.

Mohla by ti stačit nějaká live linux distribuce spouštěná z flashky. Teď jsem zkoušel demo ucb (https://cz.unicreditbanking.net/disp) z lubuntu a v pohodě jsem se přihlásil.

Proč by to měla být hovadina, banka tě chrání před sebou samým. Kdyby každý uvažoval jako ty, tak ještě dneska lezeme po stromech.

Přesně tak. Nový systém nebo virtualizace.

Tak já získávám OS tak..., že ho koupím a nainstaluju...A v případě tabletu tam už OS byl...jen jsem dostahoval aktualizace, antivir, Word a pár programů co jsem zvyklý používat. Ale vždycky to je na pár hodin. Rychleji to neumím. ..Jo jak čtu...jedná se o Ntb. Lenovo a nejde u něj bootovat z USB? Lenovo má OS na ntb už nainstalovaný, ne? No určitě by to nějak jít mělo...v nejhorším tam dej OS na placce a máš po starostech.

Otázka je, jaký tam má HW, když tam byly XPčka. Aby tam vůbec byla podpora ze strany ovladačů, jestli to bude mít dostatečný výkon....

Hm...to mě nenapadlo, že se může jednat o nějaké archaické Lenovo. Já vždy nechal na ntb systém co tam byl. Ntb prostě dožil s tím co mu dal výrobce do vínku. XP jsem měl na netbooku...to by ani nic jiného nedalo. Respektive když jsem chtěl Visty...tak jsem koupil nový ntb. No a Visty upgradovat na 7 se mi nechtělo...když to šlapalo co bych se v tom vrtal.

aby to nebylo nějaký P4 jednojádro s 512 MB RAM

A co takhle dualboot nebo virtuál s linuxem? Stačí 32bit Lubuntu, které je lehké ale stále dostatečně klikací. Z XP bych už na net radši moc nelezl.Případně přemigrovat uživatele na Lubuntu rovnou, pokud na Windows nemá nic, co by nešlo na linuxu, nebo hodit XP do virtuálky v Lubuntu...Pokud se mu o to někdo bude starat, tak na vzhledu to ani moc poznat nemusí - viz např.:http://bit.ly/lubuntuw7Trusty

Očividně nevíš o PC nic. Předej počítač někomu znalému. Nebo servis ať ti tam dají sedmy, nebo desiny(zdarma to nebude!!!)

Nainstaluj doplněk do prohlížeče, který umí změnit detekci systému - aby se prohlížeč bance hlásil třeba jako IE 11 ve Windows 7.

Dobrý hoši, děkuji za rady, já už sem po spoustu hodinách dokázal na ten prázdnej disk nainstalovat win 10 z flašky..

" jednou sem zkoušel zkopírovat z notebooku cely C: ale nejaky soubory nešly stahnout a potom mi ta 10 naběhla v nějakým nouzovým režumu" ty nedělej nic, protože kdo napíše toto nemám nárok na nic složitějšího ohledně IT. Chápu, že tvůj obor je třeba něco jiného, takže taktovou věc svěř někomu, kdo má potuchy co dělat, ty je vážně nemáš.