» Poradna » Programy

Prosim poradte, uz som vyskusal vsetko - problem pri instalacii Win2k

dobry den,po dlhosom uzivani win98 som sa rozhodol, ze si nainstalujem Win 2000. Cela instalacia prebehla bez problemov - problem nastal az pri prvom spusteni systemu, ked sa objavila uvodna obrazovka windows, a priblizne v polovici nacitavania system jednoducho zamrzol.Skusal som uplne vsetko co ma napadlo - skusal som clear install z naformatovaneho HD, taktiez som skusal upgrade z win98, vsetko bez uspechu, Taktiez som z PC vybral vsetky nepotrebne HW komponenty, az na maticnu dosku, HD a graficku kartu, taktiez som menil pozicie RAM na maticnej doske pretoze som myslel, ze win2000 moze mat s nimi problemy - vsetko bez uspechu.Moja zostava :Intel PIII 500 MHz384 SDRAM Abit Be6 motherboardMaxtor 13 GB HDELSA GLADIAC GeForce 2 GTSMam pocit, ze problem je v maticnej doske, respektive v HD, a rozhrani ATA 66 a kontrolorom HTP366, dokonca som kvoli tomu i flashol BIOS, ale nic nepomahalo...ak sa niekomu s touto maticnou doskou podarilo nainstalovat win 2000, alebo mate niekto niaky navrh prosim vas ozvite sa...pretoze ja sa naspat k win98 uz nechcem vratit.....dakujem velmi pekne za pomoc,Thomass

Odpovědi na otázku

Mam stejnou konfiguraci a nemam zadny problem.Jedine, co music udelat je toto:Pri instalaci WIN2k hned na zacatku pri bootu s instalacniho CD stiskni F6 pro instalaci SCSI ovladacu (HPT366 se tvari jako SCSI). Po totazani na disketu s ovladaci, vloz disketu s ovladacem hpt366 ATA66, Instalator si nacte drivery a je to. No problem.Pokud nemas disketu s ovladacema pro Win2K, stahni si soubory ze stranky Abit a nakopiruj je na disketu.Pokud bys je nesehnal tak se ozvi a ja ti je poslu mailem.

to petris :no urobil som presne to iste, windows sa nainstaloval, a ked sa po restartovani Win2k zacal prvy krat nacitavat, priblizne v polke nacitavania sa objavila BSoD so spravou IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL_TO a pocitac sa restartoval. Vyskusali sme oficialne drivre od Abitu, taktiez sme vyskusali drivre priamo od High-Point, dokonca aj ich beta drivre, a nic nefungovalo.Este jedna vec, aky mas harddisk. My sme pouzili drivre, ktore su v sucasnosti na stranke Abit, ak ty mas drivre inej verzie, mohol by si mi ich poslat na adresu tvysny@nextra.sk dakujem za pomoc.

Drivery vam poslu, ale az v pondeli, protoze je nemam dnes sebou v praci a doma internet nemam..Zkontrolujte take jestli mate v BIOSu nastaveno pro pridelovani IRQ AUTO a zapnuty ACPI

HighPointem to ale asi nebude, to by W2k odmitly pracovat jiz pri instalaci po prvnim restartu (BSoD: Inaccessible boot device nebo tak neco). Mel jsem ted ten samy problem po upgradu BIOSu na Abit KT7A (pred tim jsem mel prave BE6 - bezva deska) a vyresil jsem to tim, ze jsem snizil Bank x/y DRAM Timing , bohuzel uz nevim kde je a jak se jmenuje u BE6, tu desku uz asi pul roku nemam, ale vim, ze v BIOSu BE6 urcite je, protoze jsem si s ni taky hral (u KT7 je v Advanced chipset settings). Jeste, co muzes zkusit, je vymazat nastaveni BIOSu a nahrat default). PS: Na ty hlasky ve W2k se neda spolehnout, me to ted hlasilo pokazdy neco jinyho, je tam asi nejakej nahodnej generator chybovyho hlaseni!

ABIT BE6 je jedna s nejlepsich desek, co kdy byly vyrobeny.A pod win2k jede naprosto bez problemu a dokonce dosahuje v testech nejvetsiho vykonu.Bude problem v ovladacich nebo v necem jinem (grafika, HD)

podobny problem som uz riesil. Pomohla fakt len disketa s ovladacmi pre HPT pocas instalacie Window2000. Ked Ti to ale nepomaha, skus sa pozriet ako mas nastaveny disk (HPT by Ti malo dovolovat menit ATA). Keby Ti nepomohlo ani manualne zmenenie na ATA/66, skus si nechat v masine nejakych 128 MB RAM a skus to nainstalovat nanovo aj s disketou.