» Poradna » Ostatní

Prosím poraďte mi s tímto problémem

Mám doma video (nové) PHILIPS zapojené do televize. Všechny programy na které se dívám čt1, nova,.....  hrají perfektně bez problémů.jakmile si chci něco nahrát nějaký pořad nebo film na kazetu nahraju ho, ale poté co si ho chci zkouknout jako nahraný tak v té reprodukci slyším praskání, vrčení a jiné nepříkjemné šumy. Jak je to možné?TV s videem mám propojený SCART. Jak říkám vše hraje v pořádku bez šumu a praskání ale jakmile si chci natočit film a následně potom přehrát tak to přehrávání NAHRANÉHO filmu je nekvalitní, nechápu to. Dá mi někdo na tento problém rozumnou odpověd? Nebo aspon co mám dělat.Děkuji

Odpovědi na otázku

To ako aj ine kazety tak sumia?...trebars originalky?....lebo ked hej, tak by som si dal hlavice vicistit...a co najskorej, bo potom to moze kazety znicit.

ahoj, ne ne , originalky nešumí při reprodukci, jen mi šumí a praskaj kazety které nahraji přes anténu třeba film z NOVY a jiné nahrávání z kabelovky

Proboha, proc nekdo kupuje elektroniku Philips?Od Philipsu jedine holici strojky.

anténu máš píchlou do videa?

Jak to vypadá když televize jede z tuneru videa? Přepojuješ nějaké kabely když nahráváš nebo přehráváš?

Kabely mám  zapojené takto:  1.) anténa vede do videa 2.) scart z televize vede do scart video (TV) 3.) kabel podobný kabelu od antény vede ještě z televize do videaProblém je tedy v tom pokud nahraju z televize pořad na videokazetu a posléze si chci pořad přehrát , tak v nahrávce slyším praskání , rušení , vrčení apod.Kazety které nejsou nahrávány na daném video hrají perfektně normálně. Televize hraje taky v pořádku , jen to nahrávání z ní na kazetu zlobí.Video jsem zkoušela do jiné televize a tam fungovalo narávání bez rušení, nebyl jsem ale připojen přes scart ale našla jsem si videokanál na telce.

signál pro nahrávku by měl jít rovnou z antény do videa, ne přes televizi ale naopak, máš to tak nastavený?

Pokud tomu správně rozumím, tak problém nastává pouze tehdy, když nahráváš z TV do videa (když má video svůj vf. tuner, tak je to dost neobvyklý postup a používá se to pouze tehdy, když daný program nelze na videu naladit). Podle tvého popisu se zdá, že to není dotaz pro tuto Poradnu, ale spíše pro nejbližší opravnu. Řekl bych, že prostě signál z TV nedorazí do videa v náležité kvalitě a těžko rozhodnout, jestli je to výstupními obvody TV, propojením (scartem), nebo vstupními obvody videa. Rozhodnout se to dá jedině na místě a to vyzkoušením s jiným videem, TV či propojením (snad nemusím zdůrazňovat, že pokaždé musí být stejné propojení, tedy přes scart). Jediné, co by se dalo ještě zkusit, je vypojit video při nahrávání z vf. cesty, t.j. vytáhnout oba antenní kabely z videa a spojit je přímo (zcela určitě půjdou zasunout do sebe). Tím by se vyloučilo rušení interferencemi z videa, ale moc tomu nevěřím.

strc tu kazetu do ineho videa. ak to pojde, mas zly scart. Ak nie, vrat ten kram spat do obchodu

Otázka č.1:"jakmile si chci něco nahrát nějaký pořad nebo film na kazetu nahraju ho" jak? a) pomocí funkce přímého nahrávání z televize neboli to co vidíte na obrazovce se nahrává na video nezávisle na zvoleném kanálu na videub) a nebo nahráváte z vnitřního tuneru videa neboli na videu nastavíte požadovaný kanál a spustíte nahrávání nezávislé na televizi?Otázka č.2: když nastavíte na videu nějaký kanál a televizi přepnete na zobrazování videovstupu (AVI) je ten obraz a zvuk v pořádku?Otázka č.3: máte televizi i video ve stejné elektrické zásuvce přes rozdvojku nebo tak?

otázka č.1)vyzkoušeny oba způsoby a) i b) , vždy při následném přehrání nahrávky vrčení,práskání zvukuotázka č.2)anootázka č.3)ano

Tak v tom případě jsem v koncích, pokud to jiné kazety (originálky) přehrává bez problémů tak buď tam je nějaké vnější rušení (což je ale divné, že se neprojevuje v obraze - aspoň to nepíšete) nebo je problém v elektronice toho videa...Zkuste to donést k nějakému známému, připojit k jeho televizi a zkusit něco nahrát... když to tam bud dělat úplně stejně, pak do servisu...

Děkuji za všechny rady  a ještě to vyzkouším jinde. M.

nerusito nahodou ten koaxial z televize do videa?Popripade zkuste vsechno od videa odpojit nechat tam jenom kabel od anteny a zkusit neco nahrat.

Při nahrávání přes SCART se musí zvolit tlačítko AV na ovladači videa,to doufám děláš? A u nahrávky je nekvalitní jenom zvuk nebo i obraz? Zkus zahýbat oběma konci kabelu SCART,jestli není špatný nějaký kontakt,případně si půjč a zkus jiný kabel.

Co tak skontrolovat nastavenu normuZVUKU v TVP a vo VIDEOR.

Normou to asi nebude,na špatné to nehraje vůbec.Ale ověřit se to může,co kdyby??

Možná, že to nebude ono, ale video "vysílá" signál na některém TV kanálu. Pokud jsou náhodou stejné ( tedy např 35 tv kanál video i televizní program ) začne se to hádat. Řešení - odladit video na jiný tv kanál. U starších typů to bylo vzadu šroubkem, u nových někde v menu.