» Poradna » Web a internet

Prosím poraďte mi s Facebookem - 3 dotazy.

Založil jsem si účet na FB a ještě moc zkušeností nemám, nějaké to základní nastavení jsem udělal a vložil na profil pár fotek. 1) Klikal jsem na pár slečen, které vzdáleně znám, zatím jsem ale žádnou nepřidával do přátel. Je mi záhadou, že 2 z nich mi napsaly, jedna přes mesenger a druhá podala návrh do přidání do přátel. Musely nějakým způsobem zjistit, že jsem si jejich profil prohlížel. Dá se nějak zjistit, kdo navštívil můj profil ? Jak ?2) Pokud někomu napíšu, jako odpověď na jeho dotaz nebo přímo na jeho profilu napíšu zprávu a pošlu - je opravdu tato komunikace mezi dvěma lidma důvěrná ? Nevidějí doufám ostatní, s kým si píšu, když navštívějí můj profil ? 3) Nelíbí se mi, že se zaznamenává historie komu jsem dál laik nebo napsal někam příspěvek do nějaké diskuse. Je docela pracné to jednotlivě potom mazat, jde to nějak zakázat, aby se to neukládalo. Doufám, že kdo navštíví můj profil, nevidí mojí historii, co dělám na net a kam píšu ? Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Ty ses ale vazne *****

1) pokud sis přidal profilovou fotku a ví tvé jméno, je jasné že tě mohou nalézt, pokud nechceš aby kdokoliv jiný viděl tvé fotky, naštvaný si sdílení pouze s přáteli a ne veřejně 2) Pokud napíšeš někomu na profil (Timeline) jako komentář nebo na zeď, uvidí to všichni, s kým profil tvá kamarádka sdílí, soukromé věci si nechej do zpráv, tam to uvidíte jen vy dva 3) když se ti něco líbí tak to lajkuj, komentuj ale uvidí to všichni, pokud nechceš aby druhá strana věděla že se ti to líbí, pak si své komentáře budeš muset nechat pro sebe

Dobře, díky, upřesnění - fotky jsem dal, ale ne zatím sebe a jméno tam nemám, jen zatím nový nick, který ta dotyčná nezná. Nemohla mě najít cíleně, protože tam není moje jméno, ani náhodou, že by se trefila do mého profilu z miliard. Jediné, co já jsem udělal, že jsem navštívil její profil, takže buďto FB naslepo ji doporučil, že mě možná zná, nebo existuje nějaká skrytá funkce, podle které ona zjistí, kdo jí navštívil. Vím, že tohle funguje běžně na seznamkách - stesti.cz, lide.cz.

Ne, zjistit kdo prohlíží tvůj profil není možné. Pokud ale vyplníš nějaké údaje, podle kterých FB dokáže určit, že se s nimi znáš, tak jim FB tvůj profil nabídne, jako "mohli by jste znát". Jinak globálně, pokud ti vadí, že FB něco zaznamenává, tak máš jednoduchou pomoc, nepoužívej FB. Cpát se na něj a pak si stěžovat, že někdo vidí, co děláš, to je pitomost, protože FB slouží právě k tomu, aby ostatní lidé (tví známí, které máš v přátelích) viděli, co děláš, jestli jsi to nepochopil ;)

Lépe bych to neřekl :)

Díky za odpověďi, jen není možné, aby mě dohledala cíleně - nezná můj nový nick, ani fotku s podobiznou tam zatím nemám. Jediné vysvětlení, že asi FB po mojí návštěvě ji dohodil můj profil naslepo - Toho možná znáte. Jediné, co jsem si trošku přikrášlil - dal jsem si na tapetu FB fotku luxusního fára (a asi jí to zaujalo...)

Fakt si myslíš, že by jí FB z těch miliard uživatelů čistě náhodou nabídl zrovna tvůj profil? To snad ne ;) FB je chytřejší, než si myslíš a podle tvého chování na internetu a informací v profilech dokáže docela dobře odhadnout, s kterými dalšími uživateli by ses mohl znát.

Herberte, dívej, když sis zakládal účet, musel jsi tam zadat email a je možné, že sis na tom emailu s ní třeba psal a ona ten email na facebouku používá taky a je pravděpodobné, že ti tu osobu vybral na základě toho. To, že sis nezadal nick je naprostá hloupost, jelikož při vytváření účtu musíš nějaké jméno zadat, pokud sis tam zadal Autotuning Herbert, může to být složitější najít tě...

Herberte, hlavně tam nikde nikomu nepiš kdy a na jak dlouho pojedete kamkoliv a že necháte prarodiče doma samy. Kriminálka na takové nerozvážné údaje právem poukazuje. Tex jsi na fejsu začátečník, mohl bys být brzy konečník

Když sis ten virus nainstaloval, tak si teď nestěžuj, bude Tě pronásledovat do konce života.

Ked je aplikacia inteligentnejsia ako uzivatel ...