» Poradna » Programy

Prosím poraďte jaký antivirus a firewall je nejlepší?

Prosím poraďte, jaký antivirus a firewall je nejlepší?Nechci koupit zajíce v pytli. Díky

Odpovědi na otázku

Jako firewall bych doporučil Sygate Personal Firewall Pro 5.5.2525, protože je velmi nenáročný na nastavování. Vyzkoušej a uvidíš.

Konečně nějaká zajímavá otázka to se tady ještě neprobíralo

A co se týče antiviru, můžu jenom doporučit NOD 32 2.0. Nemůžu si jej vynachválit. Automatická aktualizace funguje bezvadně. Ještě se mi přes něj do počítače nic nedostalo.

Kerio a Awast32 spolu taky nejsou k zahození, nějakýho "bubáka" na Spamy k tomu a nemůže bejt problém snad ani...

Kerio+AVG7 se teď prodávají jako bundle za zvýhodněnou cenu. Obojí je naprosto v pohodě.

Několik let jsem používal Avg6, pak na základě různých rad přešel na NOD32 a ten mi našel několik trojanů, ale musel jsem jej po týdením používání dát pryč, schazoval mi systém, a sice soubor "Amon.sys" . Teď zkouším avast! 4 Home Edition 4_1_389, je free po registraci. I když jsem to projel NODem před odinstalací, avast našel 6 dalších virů a trojanů !!!!! - sice dva z nich mohou být falešný poplach, byly v instalácích jiných antivirů (Panda, AVP), ale tak teď nevím, každopádně pověst NODu tím u mě dost utrpěla, a o AVG ani nemluvím...

Tohle je specialita Avastu, ze hlasi daleko vic, nez by mel. Zrejme pro jistotu

To je pravda, má moc úzkostlivou heuristiku. Ale už od Avastu 32 (prakticky od r. 1999 se mi do mých 6ti počítačů chráněných Avastem a Keriem nic nedostalo - ani dovnitř, ani ven.

Alebo si mozes kontrolovat komp on-line antivirmi. Nemusis nic instalovat. Vacsina vyrobcov antivirov to na svojich strankach. A mozes aspon porovnat, kto co najde pred tym, ako sa rozhodnes pre ozajstny antivir.

Nám už několik let slouží k naprosté spokojenosti antivir AVP Kaspersky. Za celou dobu nám nepustil vůbec nic. Instalace snadná, update taky, mluví na Tebe česky, hot-line zajištěna u prodejce - pro ČR distribuuje firma PCS software - viz http://software.pcs.cz/dataguard/kaspersky/Nejsem jejich dealer, jen spokojená zákaznice, AVP máme ve firmě i doma

Klon kasperskyho od AOL je zadarmo a ma akorat zjednodusene GUI http://daol.aol.com/safetycenter/virus

Souhlasím, jen ten link je nějakej kyselejší. http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp

idealni kombinace NOD32 2.0 a Kerio 2.1.5

Nejelépe zabespečený PC mužete mit kombinací NOD 32(antivirus) + Zone alarm (Firewall)+ (přídavěk) Ad-adware SE Personal. Takovou kombinaci vřele doporučuji, používám ji již rok a žadny vir,spyware, adware, phising.... a jine potvory se mi nedostali do PC. A pokud uz jo, tak byly ihned odtraněny......

Nějaký starší thread už v archívu nebyl?

nie,starší thread už nieje,toto je úplne prvá otázka svojho druhu,ktorá bola na túto tému položená,sám som sa divil,že sa na toto ešte nikto v celej historii tohto serveru až doteraz  neopýtal.Ja sám by som na ňu odpovedal,že najlepší antivírus je pravidelne updatovaný antivírus,a je prakticky srdečne jedno ,ktorý to bude,žiaden nieje 100%-ný,každý má nejaké chyby a prednosti,to isté firewall.

Ja mam zatial dobru skusenost s Kasperskym, po nom som presiel na NOD32, ktory mam teraz a myslim, ze je lepsi. Zo spominanych by som urcite nesiel do AVG, inak sa asi jedna vsetko o kvalitne AV programy. Inak ked som skusal Kerio FW, tak mi pisal, ze jeho fungovanie po boku IMONa (NOD32 modul) je vylucene... :/ Takze som sa zbavil Keria a teraz neviem, aky FW vyskusat

???Nod32 a Kerio provozuji na více počítačích bez jakéholiv problému V čem tkví tvůj problém?

Netusim, v com by to mohlo byt. Ani mne sa to nezdalo, ale pri vybere Kerio/NOD som vybral NOD a Kerio som odinstaloval. Btw, mal som free trial ver. Keria, ale pochybujem, ze by tam bolo taketo obmedzenie

Kdysi jsem na notebooku zkoušel po boku Keria i NOD32 (testovací verzi) a nebyl problém

McAfee Internet Suite a naprostá spokojenostStar_Mann

No nehnevaj sa,ale to je tazko odjebany vyrobok. Bohuzial,mal som ho,ale rychlo odisiel do sraciek...

s kombinaciou NOD32+Kerio nic neposeries, ked to chces free tak potom asi miesto NOD32 Avast Free Home ale s tym este nemam dlhodobe skusenosti. Samozrejme este nieco na spyware.Bacha na rezidentny stit Spybotu v 1.4 sa tam serie zobrazovanie tlacidiel blokovacieho dialogu pri povolovani zapisov do registrov. Vie to potom urobit nie jednu vrasku na cele. Kym to neopravia tak pre istotu Spybot len bez tej rezidentnej ochrany zapisu do registrov.

Mno, ja mam praveze plne funkcny NOD32, takze AV neriesim. Nemam vyrieseny FW a tam to je s bezplatnymi rieseniami trochu zlozitejsie. Napokon ani Kerio nieje free a do trialu sa mi tolko casu investovat nechce.

NOD, Kerio a Spybot. Neprůstřelné. Spybot umí zalepit přes 12.000 (slovy dvanáct tisíc) děr v IE.

Nechapem naco uvadzas pocet dier, ktore dokaze zaplatat nejaky program. Za prve je to urcite asi tak presne cislo ako ked sa pozriem na oblohu a odhadnem pocet hviezd nv nasej galaxii a okrem toho je vypovedna hodnota takehoto udaju 0.0 (slovom nula cela nic).

Souhlas s pete: ideální kombinace je NOD32 2.0 a Kerio 2.1.5

pokud ti to jen trochu jde, kup si nejaky router s hw firewallem. rozhodne lepsi a ucinejsi nez soft fw. jinak Sygate Personal Firewall muzu taky doporucit. a avp mam avast home. podle me bohate staci. na spyware a podobny sracky je nejlepsi mit poradne nastavenej prohlizec, nejlepe firefox...

A v com je HW FW o tolko lepsi? Btw, nainstaloval som Zone Alarm a zatial som spokojny

Požívám Avast Home + ZoneAlarm ( vše je pro domácí použití zdarma ). Spybot k tomu. Jako prohlížeč používám FireFox. A ještě se ke mě nic nedostalo ( aktivně ).

Kerio + NOD32 + Spy Sweeper. Idealni,system mam porad OK jen to trochu zpomaluje,ale to asi vsechny antiviry..

Co uživatel to jiný názor...otázka ale je,čím a jak má ty názory podložené...u mě je to už letitá praxe,ale právě proto ti neřeknu JEN to a to je NEJ...to sou podle mě jen t.zv.výkřiky do tmy...můžu ti jen říct co po letech zkoušek a zkušeností s výrobci a jejich programy pužívám já:Takže na spyware mám Spybot - Search & Destroy se zapnutým TEATIMEREM a prvidelnou automatickou IMUNIZACÍ IE po aktualizacích,včetně blokace HOSTU a a hlášené blokace ke schválení u zlobivejch stránek.A dál AD-AWARE PROFESIONAL oboje trvale v provozu,zčásti tedy i něco jako rezidenční štít.Ty občas po různu doplňuju jen t.zv.na jistotu a odzkoušení jinými programy, podle toho jak se objevují v PC WORLDu nebo na internetu. Jako trvalý antivirák mám NOD32.Ze začátku sem k němu neměl moc velkou důvěru vzhledem k jeho původu a délce doby umístění na trhu.Po odzkoušení úmyslnou instalací virů do zkušebního PC sem ale zjistil že na rozdíl od všech ostatních antiviráků mi našel a ZPRACOVAL neuvěřitelných 542 z 545 všude nainstalovaných srágor...a to třeba i v archivech nebo v poště...nezatěžuje paměť a není to žádnej loudal při akcích...má sice pár drobných chybiček - ale já taky nejsem dokonalej - HI - !!...takže klobouk dolů před slovenskejma klukama co ho přivedli na svět.Jako pomocnej používám jen k prohledávání t.j.BEZ zapnutýho rezidenčního štítu..protože dva a více zapnutých antiviráků NENÍ cesta k větší bezpečnosti,ale skoro jistá cesta ke zhavarování OS.... AVG FREE - není to až takovej zázrak,z oněch 545 sajrajtů našel "jenom" 540,ale zase našel ty co ještě v té době neuměl najít NOD32.Jako pomocníky více než dobrý pro kontrolu PC při různých podezřeních používám HIJACK THIS a PROCESS EXPLORER...ty mam na to aby mi ukázaly co mi běhá utajeně v plechovce a nechce se to,(že by se to snad stydělo za svůj původ),v jiných aplikacích objevit. No a na konec FIREWALL:mrkvosoftí sem rovnou vypnul(WXP PRO+S1+S2),protože pracuje jen t.zv.na poloviční úvazek - hlídá prakticky jen jeden směr provozu,nedá Ukázat celý příspěvek