» Poradna » Počítačové sítě

Prosim pomoc s virusom

Dobry den. mohli by ste mi pomoct. Do pocitaca sa mi dostal nejaky program, ktory mi zmenil tapetu na napis ze v mojom pc je spyware nainstalujte si antispyware a po niekolkych minutach ked je pc v pokoji mi naskoci modra obrazovka o fatalnej chybe s oznamenim ze pc musi byt restartovany. simuluje sa restartovanie ale ked stlacim enter vsetko sa vrati do povodneho stavu. prosim pomoc. zmazali sa mi aj zalozky na upravu pozadia a setrica
tu je log z hijack this

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 11:59:16, on 9.10.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
E:\WINDOWS\System32\smss.exe
E:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
E:\WINDOWS\system32\services.exe
E:\WINDOWS\system32\lsass.exe
E:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe
E:\WINDOWS\system32\svchost.exe
E:\WINDOWS\System32\svchost.exe
E:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
E:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
E:\WINDOWS\Explorer.EXE
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
E:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
E:\Program Files\Dassault Systemes\B17\intel_a\code\bin\CATSysDemon.exe
E:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
E:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe
E:\WINDOWS\System32\svchost.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
E:\Program Files\ASUS\WLAN Card Utilities\Center.exe
E:\Program Files\MarkAny\ContentSafer\MAAgent.exe
E:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
E:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe
E:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
E:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
E:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe
E:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
E:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
E:\Documents and Settings\hELLpedro\Plocha\Nová složka\hijackthis.exe

R1 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

v log žadny problem nevidim asi bude nekde jinde ( možna ti už odchazí zdroj

www.neuber.com ... nebo zkus toto

Tohle svinstvo jsem pred casem z jednoho stroje cistil.
Jenze, co poradit, kdyz ja to mazu z %windir%\System32 a z registru rucne...

Zkusil bych Spyware Termninator v Nouzovem rezimu. Ten by to mohl zvladnout.

PS: Vzhledem k situaci bych se byt Vami zamyslel nad smysluplnosti Avastu a taky prehodnotil uzivatelske navyky. :o(

napis sem do poiradne avastu link: forum.asw.cz ...

Dej kontrolu po startu.

vcera jsem taky chytl do visty x64 takovyho nerada ale podarilo se jej zlikvidovat obnovenim systemu, spybod destroi 1.6, super antispyvare free a avast profesional.

skus to prebehnut tymto www.malwarebytes.org ...

a este skus aj toto www.superantispyware.com ...

stiahni si free verziu preskenuj pc a potom preskenuj pc aj v safe mode.