» Poradna » Programy

Prosím POMOC, pořád mi padají WIN XP a už nevím.

Vážně tomu nerozumím. Mám celkem výkonný počítač (Athlon XP 2000+, deska Abit KG7-RAID - chipset AMD 760, 512 MB DDR RAM, Seagate Barracuda ATA IV - 60GB, MSI GForce 2 Pro, SBLive! Player 5.1, TV karta Aver, USB modem Microcom a multifunkční tiskárnu HP PSC 950 (na USB). Předtím jsem měl Windows 2000 a vše jelo celkem OK. Občas to spadlo, ale to bylo určitě hrozným nepořádkem v systému. Rozhodl jsem se úplně zformátovat disk a udělat čistou instalaci Win XP Pro CZ. Jenže už při nabootování z CD-ROM se mi objevila modrá obrazovka, že se vyskytli potíže a musel jsem restartovat počítač. Pak se mi povedlo Win XP nainstalovat a vše se zdálo OK. Jenže čas od času, úplně bez důvodu se mi modrá obrazovka objeví znovu a počítač se sám restartuje. Někdy několikrát za sebou a někdy méně často. Ale vždy to takto spadne, když znovu nabootoji do CD ROM WIN XP a spustím konzolu pro zotavení. Pak to vždy spadne. Nevíte někdo v čem by mohl být problém? Mate mě, že mi to padalo, i když byl disk úplnš prázdný a nabootoval jsem pouze z CD ROM.Ještě jedna věc, přišel jsem na to, že když snížím frekvenci FSB ze 266 na 200 a tím pádem i frekvenci procesoru, tak to nepadá. Ale teplota procesoru není kritická. (Procesor mám skutečně Athlon 2000+)Prosím o pomoc. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ja mam taky ABITA ale KT7-RAID s chipsetem VIA, Athlona 1300, 640 MB, HDD IBM a WD, ASUS V 8200, 5.1 Live!, W2K, DTT2200 a delalo mi to taky obcas bordel. Nastavoval sem BIOS jak steklej, nastavoval nasobic a napeti, delal cachry s HW, zkousel to i ve Woknech nak udelat a vsechno na prd. Nakonec sem flashnul BIOS a je klid. Do ted nemam nejmensi problem a to se v PeCku obcas vrtam, kdyz zkousim nakej HW. Nedavno sem byl na parbe a mel sem obavy. Dal sem do PeCka stovkovou 3Comku a bomba multiplayer. PeCko si vesele sevelilo. Hele, nemusi to bejt notne tvuj pripad, ale jak sam rikas, s W2K ti to taky obcas kleklo. Ale urcite bych fleshnuti BIOSu delal az jako tu posledni moznost.

Mám podobný problém.Vlastním krátkou dobu Athlona 1700+ na instalované win xp,zezačátku vše šlapalo tak jak má.Po týdnu hrál můj syn nějaká dema a počítač se mu několikrát vypl a zapl.Poté jsem dema odinstaloval a byl pokoj,ale jen asi týden pak začal znovu sám restartovat a to několikrát.Odevřel jsem bednu a vše bylo v pořádku.Teplota byla ovšem v pohodě i se zavřenou bednou???Dnes mi to opět třikrát spadlo,kontroloval jsem teplotu a ta je vpořádku.Také já stojím o každou radu.Díky

Dema nehrat - WAREZu je plno  a jak rika Buri, chce to dat na ty Wokna flastry. O tech se tu taky dost mluvilo viz. Ropacek.

Mě to občes dělá to stejný,modrá obrazovka a autoreset.Zkuš si z internetu stáhnout všechný aktualizace.je to automatický,podle tvýho compu.Já když dělám čistou instalaci tak hned se pripojím na net a stahuju aktualizace. Celkem dost mi to pomohlo,a taky mi dost pomohl update biosu.Já mám ale MSI 6341 takže to šlo automaticky přes live bios.

Jenže já si stáhnul jak nejnovější BIOS, tak veškeré aktualizace rpo WIN XP. Mě ale zaraží to, že mi to házelo tu modrou obrazovku, ještě když jsem na disku neměl žádná data a poue jsem pustil bootování z CD ROM Win XP. Nepadalo mi to tehdy, pokud jsem jak jsem již psal snížil FSB z 266 na 200, čili zároveň frekvenci procesoru. To je to co mě mate, že za to možná nemůžou ty XP, ale vše v hardwaru mám vše jak má být.

Sorry, ale vazme me zatim nic nenapada. V praci ted vsude s kolegama menime PeCka (board Intel a procak P4 na 16ti stech, 256MB, WD 40GB, ATI RADEON 7500) a natahujem na to W2K Prof + SP2 s Office 2000 . Sam uz je mam dlouho jak v praci, tak i doma a delaj dobrotu. Zamotat Woknum hlavu muze i HW. Me to dokonce udelala u jednoho uzivatele, kterymu sem daval prave novy PeCko opticka USB mouse znacky Fujitsu-Siemens a to tak dokonale, ze sem k me maximalni nasra***** musel prinstalovat Wokna a znovu tahat data. Pro informaci: Wokna se vyprdli na nejakou vypalovacku; at sem delal co sem chtel pro ne prestala vypalovacke definitivne existovat a to i pak, kdyz sem tu mys dal do haje; kdyz byla v USB, Wokna mys taky absolutne nevideli at sem ji daval na jeden nebo druhej port - v BIOSu samozrejme USB povoleno - , instalace driveru bez efektu a co me dorazilo bylo, ze po rebootu BIOS rval: " keyboard error " a mys pritom v USB!!!!!!! - hymbajs  Doma pouzivam Genius NetScroll Optical USB a do prace se koupily ted taky (teda prosadit taky nebylo snadny) - pohoda  I kdyz sou si XPcka s W2K hodne podobny, prakticke zkusenostis XPckama nemam - je mi lito

Takový výstřel do prázdna, zkus vytáhnout ten Soundblaster, spousta lidí s tím má problémy.

Tak jak říká Petr mě to dělalo taky problémy se SB live ale mě to dělalo jen pod 98.Někde na netu má být SP ale stále mě zaráží proč bootuješ z cd? Proč si comp nerestartuješ do MS DOS pomocí systémovky z 98? Potom jen dáš pustit s podporou jednotek CD ROM ,vytvoří se ti virtuální disk,tzn.že pokud máš např.dva disky C a D a DVD a CDRW (toto je pouze příklad !!! ) tak se ti vytvoří vyrtuální disk G tzn. že DVD  a CDRW jdou podle abecedy - DVD je na E: a RW  na F:Pak dáš pouze G:  přepne se ti na disk G a napíšeš DIR ukážou se ti složky a pak už stačí pouze napsat CD \I386\DIR objevý se následující - G:>\I386\ a teď napíšeš WINNT.EXE    a měla by najet instalace XP úpně v pohodě, samozřejmě pokud budeš dělat čistou instalaci na čistej disk. Ale předtím v biosu vypni boot z cd.Dělalo by to problémy,a ještě vyndej tu zvukovku,až to nainstaluješ tak ji tam dej a zkuš to znova.Mě stejná karta pod XP šlape líp než pod 98.A nezapoměň potom na ty aktualizace,je tam taky na zvuk tak si jí stáhni a až po instalaci téhle aktualizace tam strč tu zvukovku.Pokud budeš potřebovat ještě pomoc tak mi napiš na mail,je to jednodušší a snad ti tam líp poradím.čau BURI