Prosím o radu při výběru notebooku

Dobrý den.Chtěl bych koupit notebook a tak prosím o radu při výběru. Chtěl bych ho používat na Office, internet, filmy a hudbu (hry na něm hrát nebudu). Potřeboval bych výdrž baterie minimálně 2 hodiny (samozřejmě čím víc tím líp) a WiFi. Bohužel nemám moc peněž, takže cena ideálně tak kolem 20 000,- s DPH. Zatím sem vybral HP compaq nx6110 P-M730 15"XGA 40GB 5.4krpm, 256M, Combo, WiFibg za cca 20 500,- s DPH. Co na něj říkáte? Hodí se i na ty filmy a hudbu? Máte někdo zkušenosti s nx6110? Nebo poradíte jiný nb? Je v téhle cenové kategorii lepší vybrat Pentium, nebo rači Celeron a třeba větší ram?Budu rád za jakékoli připomínky nebo návrhy. Předem děkuji.Parametry notebooku HP Compaq nx6110:Intel Pentium M 730 (1.6GHz; 90nm; 2MB L2), Intel Mobile 915GM/L Express chipset, 256 MB DDR-SDRAM, 40 GB 5.4krpm, 15" TFT XGA, no FDD, DVD/CD-RW fixed, Intel Graphics Media Accelerator 900 64MB, Modem/NIC, 802.11b/g Intel WLAN, 2x USB 2.0, 1394, 6-cell Li-Ion Battery, HP travel battery connector, 2.7kg, Free DOS

Odpovědi na otázku

Nic lepsie nenajdes, 20 000 Kc je na notebook totalne minimum (lacnejsie su len nejake ECS). Hento ti bude akurat vyhovovat; akurat musis dokupit OS. C.

Tento notas (nx6110) jsem mel v umyslu take koupit. Cetl jsem si o nem ruzne recenze a nazory. Pred jeho objednanim jsem vsak jeste chtel notas videt na vlastni oci a hlavne si prohlidnout displey. Zasel jsem tedy do Datartu a kdyz jsem ten displey uvidel, tak to byla uplna hruuuuuuza. Chtelo se mi z toho brecet!!! Pismo uplne rozmazane, a cerna barva byla misty seda atd. Fakt me to zklamalo na plne care. Zkousel jsem zapinat i Cleartype, ale porad spatny. Mozna to byl spatny kousek, ale pochybuju... Pritom displey by mel byt priorita cislo 1. Chtel jsem si jeste prohlidnout IBMko R50e, ale to pry v Datartu nemivaji. Jinak Acery mely displey mnohem lepsi. Ale co mi tam padlo do oka byl Fujitsu-siemens A7645, kterej sem ale na netu nikde u nas nenasel. Jedine nekde v nemecku. Jinak meli ho stejne spatne oznacenej (A1640). A ten sirokouhlej displey to byla nadhera. Pastva pro oci oproti ostatnim notebookum co tam meli. Stal 26000.

No tak to je celkem blby, jestli je ten display fakt tak špatnej. Budu s tím dělat hodně často, takže bych potřeboval aby se na to dalo dívat (a ještě na ty filmy). nx6110 sem si prohlídnul akorát v Tescu, ale tam to měly vypnutý, takže display sem zkusit nemohl. Na IBM sem se taky díval, ale jsou celkem o dost dražší (ale zase taky možná kvalitnější). Z Aceru mám celkem strach, kamarád sice jeden má (Sempron 2800, 512RAM, DVD-RW s GF FX 5200) a zatím mu jede v pořádku (akorát trochu hlučnější, ale to hlavně ta grafika), ale potom co sem všechno o Acerech slyšel a četl (hlavně o jejich servisu a spolehlivosti) se celkem bojím aby to něco vydrželo. Koupil jsi nakonec něco? Kde v Datartu měly ty HP?

Zatim jsem nic neporidil :(. To HPcko jsem videl v Brne v Datartu na Vankovce. Ono to HP nx6110 vyhralo recenzi v Chipu (nb do 25000)a podle toho jsem byl rozhodlej, ze ho asi vezmu. Jenomze v te recenzi hledijou pouze na vykon, ale displey je asi moc nezajima. Jinak tedkom posilhavam po FS Amilo V2045 (15,4¨)za 25 000 bez DPH. To je uz bohuzel ale trochu jina cenova kategorie... A navic jsem ho jeste taky nevidel na vlastni oci.

Takže i na ty filmy se to hodí? De mi o display aby se na to dalo dívat. OS už mám. Jinak dik.

Na filmy je lepsi sirokouhly. Silne vsak pochybujem, ze pri tej cene nejaky najdes. Osobne som kupoval jeden HP nc6120 s XGA monitorom. Bolo to vcelku dobre. V takej cenovej hladine vsak nemozes chciet ziadne zazraky. 20 000 Kc je naozaj minimum.Btw., kde si nasiel ten notebook za taku sumu? Stoji minimalne o 3000 viac.

Vím že je to málo, taky nečekám žádné zázraky. Spíš mi de o to aby ten display měl slušnou kvalitu obrazu a aby se obraz při filmech netrhal. A taky aby celý nb byl kvalitní.nb mají v DXT:http://www.dxt.cz/ bg-DOS&Mode=Sti&StiId=43086Akorát sem se teď dival že už není na skladě, ale včera byl.

Asi mas smolu; notas je u distributorov uz vypredany; preto mal asi taku nizku cenu. Treba si vybrat iny (a drahsi). Inac, nx6110 mal len 2 USB porty - ziadna slava... C.

ted mam jeden hp6110 v ruce, akorat s jinou vybavou, CPU je C-M 360, misto 256MB je tam 512MB, misto komba je tam DVD-R dvouvrstva a neni tam Wi-Fi...asi za 20k s DPH (dokonce jsou tam i WinXPProf), frci krasne a obrazovka je uchazejici

Filmy ti pojedou prakticky na čemkoliv. 2 hodiny by ti měl vydržet i celeron-m, ale pentium-m vydrží samozřejmě víc (někde se udává až 5 hodin, ale p-m nemám, takže nevim nakolik je to reálný, počítal bych spíš tak 3-4 h). 256 mb ram je málo, zvlášť pokud bys na tom chtěl mít winxp. Navíc ti kus paměti ukousne grafárna. 40 gb disk je na filmy taky poměrně málo, ale není problém ho časem vyměnit za větší, 80gb 5,4krpm dneska stojí něco málo přes 3kkč. Je jasný, že za ty peníze je to o kompromisu a rozhodnout se musíš sám. Konkrétně to hp za tu cenu vypadá velice dobře, přihoď si k tomu litr za upgrade ram na 512 mb a máš pohodovej noťas za super cenu. Akorát bych ti doporučil, vzhledem k častým připomínkám, si napřed někde "na živo" zkouknout ten displej.

No ty 2 hodiny sem psal protože sem vyděl že některé levnější notebooky mají baterky s menší kapacitou a většinou výrobce udává výdrž tak 1,5 nebo 1,7h. a to už je málo. 256MB ram je sice fakt hodně málo, ale to bych dokoupil (na stolním PC mám 1GB). 40GB disk by mě ani zas tak nevadil na filmy se dívám spíš na DVD. Ale celkem by mě zajímalo jaký je výkonostní rozdíl Celeron-M x Pentium-M (vím akorát že Pentium má 2MB paměti). Na ten display se určitě pro jistotu podívám.

Rozdíl mezi c-m a p-m určitě je, ale podle mě není nijak extrémní. Celeron jede do 1,5 ghz a pentium pokračuje od 1,6 ghz vejš, kdyby tam byl propastný rozdíl tak myslím, že by ho intel zaplácnul rychlejším celeronem nebo pomalejším pentiem. Vzhledem k tomu jak budes noťas využívat by ti celeron-m výkonostně určitě stačil. Spíš než rozdíl ve výkonu pro tebe bude podstatnější, že p-m se umí podtaktovat podle zátěže a tím i dost prodloužit výdrž. Na druhou stranu, ty udávaný hodnoty 4 a více hodin jsou myšlený při malý zátěži, pokud ho vytížíš hodně, tak se k nim ani nepřiblížíš.

Jinak tady máš recenzi nx6110 s c-m.http://notebook.cz/__/,,clanky,recenze-noteb...

Myslím že to Pentium bude lepší. Při práci v Office na netu a nebo při těch filmech se snad procesor moc zatěžovat nebude, takže by ta baterka mohla třeba ty 3 hodiny vydržet.

Zatím děkuju za všechny příspěvky. Jedu na týden na dovolenou a po ní bych chtěl ten notebook koupit. Tak potom případně ještě napíšu.

Tak sem zjistil, že mám asi vážně smůlu. Díval sem se na netu a tento notebook nejen že už není skladem, ale už ho ani nemají v nabídce. Takže už asi ani nebude. Tak jestli by někdo věděl o něčem podobnym, prosím napište, nebo navrhněte něco jinyho. Díky

Nemáte někdo zkušenosti s notebooky Brave? Já o nich nic nevím. Jak jsou na tom s kvalitou provedení, servisem adt...?

Ja min. tyden objevil zajimavy starsi model, hlavne ma dostatecnou RAM a snad i super display 1400x1050...akorat jen DVD/cdrw + integr.grafikahttp://www.czechcomputer.cz/product.jsp včetně DPH: 23 800,- KčOptická mechanika: DVD/CD-RWFireWire port: anoTyp síťové karty: 10/100/1000, WLANTyp modemu: 56kRozhraní: USB 2.0, RJ-11, RJ-45, 1394, DVI, TV-out, FIRTyp baterie: Li-IonTyp displeje: SVGA+Operační paměť: DDRPředinstalovaný OS: Windows XP Home EditionRozlišení displeje: 1400 x 1050Typ procesoru: Intel Pentium MÚhlopříčka displeje [palce]: 15Velikost operační paměti [MB]: 512Frekvence procesoru [MHz]: 1600Velikost pevného disku [GB]: 40Grafická karta: Intel Extreme Graphics 2 až 64MBPředpokládaná doba výdrže (hodiny) "až": 5

Zdravím. Tak sem nakonec koupil Dell Latitude D600 s touhle konfigurací: Pentium M 1,6GHz, 2MB L2; 512MB DDR; 40GB disk; DVD/CD-RW; Radeon Mobility 9000 32MB; 14,1" TFT 1400x1050; LAN 1Gb; WiFi b/g; Modem; WindowsXP Home.Jediný problém je že má anglickou klávesnici a Windows v angličtině (dovezený z USA). Jestli někdo víte jak by se na tomhle dalo psát s diakritikou, tak prosím napište. Děkuji

Mělo by jít na to nainstalovat českou verzi Office - nemám XP, ale na W2k to takhle funguje, na klávesnici se nalepí přelepky

Hm, to som jakziv nepocul, ze by 14.1" display mal rozlisenie 1400x1050. Nesekol si sa?

Nesekl, doopravdy je to 14,1" a má vážně těch 1400x1050. Jediný problém je to, že při tak vysokym rozlišením je všechno hodně maly, ale jinak má pěknej obraz. Akorát bych řekl, že ten display má celkem maly úhly pohledu (vertikální, horizontální sou dobry).Pro jirka44:Kde by se daly sehnat ty nálepky na klávesnici? Poradili mi že si mám nastavit české prostředí: Start -> Settings -> Control Panel - Regional and Language Options. Potom je i ve Windows česká klávesnice.

Ahoj, prosimte na kolik te ten notebook prisel a pres co jsi ho kupoval pres net nebo osobne v USA? Dikz ya odpoved

Notebook mě stál 23.500,- Kupoval sem ho v Olomouci. Mají internetové stránky http://www.levnenotebooky.net/ Ale nabídku hodně často mění a většinou mají jen použité notebooky. Ten můj je taky krátce používaný, ale na štěstí je na něj ještě 2 roky mezinárodní záruka.