Prosím o radu ohledně upgradu PC

Zdravím, rád bych už po letech konečně updatoval PC a myslím že dnes je k tomu z hlediska výkonů a cen nejlepší příležitost. Provozuji pozvolné upgrady komponent díky nim na tom nejsem ještě zas tak špatně, i když nové hry si už nezahraju. Proto bych se rád konečně zbavil starého AGP a přešel na něco novějšího.

Proto bych rád chtěl poradit jak upgadovat následující komponenty v setavě podle těchto kritérií:

Základní deska: Cenový strop nové by měl být kolem 2000 Kč, musí mít slot pro PCI-E grafiku a umožňovat alespoň základní možnost taktování, například možnost zvýšení napětí. Čipová sada nerozhoduje.

RAM paměti: Zde je to prakticky jedno, cena kolem 1000 Kč za kapacitu GB (DDR2).

Grafická karta: Zde je také mnoho možností, měla by to být Nvdia pro dobré zkušenosti které s ní mám, cena do 2000 Kč, pokud by měla nějaké tiché chlazení bylo by to velké plus, pasivní je zase až příliš.

Ostatní komponenty bych rád nechal, myslím že to nebude problém.

Současná setava je následující:
Základní deska: Gigabyte GA-8I865GME-775-RH (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Procesor: DualCore Intel Pentium E2180, taktovaný na 2666 MHz (10 x 267)
Grafická karta: NVIDIA GeForce FX 5700 Ultra (128 MB DDR3)
Ramky: 2x Corsair Value Select VS1GB400C3
Zvuková karta: Creative Audigy SE
2 STA pevné disky
2 ATA mechaniky
PC je ve slušně větrané case

Poznámky: Rád příjmu i doporučení na nějaký slušný/levný chladič na CPU, současné frekvence je dosaženo bez zvýšení napětí a s box chladičem, ale možnosti jsou větší a rád bych jich využil.

Předem díky za tipy i rady, také pokud by to bylo výhodné není nutné se držet přesně zadaných parametrů

Odpovědi na otázku

No asi to nebude úplně v cenových hranicích, ale pokusím se poradit.
Desku urcite Gigabyte EP35-DS3R
Pameti 2GB A-Data Vitesta Extreme 800+ CL4 800MHz
Grafiku asi Ati Radeon 3850, 3870 nebo GF9600GT je uz bohuzel drazsi
Chladic AC Freezer 7 Pro