Prosím o radu, jaký procesor do zákl. desky.

Dobrý den, chtěla bych synovi koupit nový procesor na vánoce, ale moc se v tom nevyznám a vím jen, že si koupil novou grafickou kartu a stěžuje si, že aby jela na plný výkon, potřeboval by silnější procesor. Má starší pc a na nové nemám, tak jsem se rozhodla mu koupit výkonnější procesor, ale ve specializované prodejně mi řekli, že na tuto desku, co má, se již procesory nevyrábí. Zdá se mi to trošku přitažené za vlasy a jak píši - moc tomu nerozumím, proto bych uvítala od vás - znalejších, kdybyste mi poradili, kde takový procesor koupit - myslím, třeba přes net. Syn má zákl. desku MSI P4MAM-V ( VIA P4M266A ), grafickou kartu GeForce 7300GT a procesor Pentium (R) 4 CPU 1,8 GHz. Děkuji všem za rady a odkazy, kde koupit vyšší procesor.

Simona

Odpovědi na otázku

Asi Tě zklamu, Simono: upgrade tohoto PC by vyžadoval nákup nového MB i s CPU a možná i RAM. Stávající MB neumožňuje výrazný nárůst výkonu CPU.

No, není to tak divoké. Tady je seznam podporovaných CPU -
global.msi.com.tw ...

Ale sehnat jdou pouze v inzerci, tyto CPU s.478 se již opravdu nevyrábí a v běžném prodeji už nejsou.
Ten nejsilnější 3,06GHz/533MHz Northwood je velmi těžce dostupný a tím je i daná jeho cena.

Spíš připadají v úvahu 2,80Ghz/533MHz (Northwood i Prescott). Tyto jsou pro synovu GK NV 7300GT zcela dostačující, její potenciál bude využit. Takže projít inzerci, např. "AUKRO" apod. - tam bývají tyto CPU běžně k dispozici. Cena u CPU do s.478 je sice vyšší než u s.775, ale pokud už máte tu GK, tak je to ještě snesitelné.

Díky moc, sice se mi nechce nechat si posílat od lidí procesor na dobírku, ale zkusím tam něco najít a uvidíme.

sk.aukro.cz ...

Pokud má ten počítač dnes jen 256 nebo 512MB operační paměti, tak bych jakoukoliv výměnu procesoru neřešil - je to jen škoda peněz.
Jako prijatelný kompromis, pokud neni zbyti, se jeví koupě levné desky, která dovoluje využít nové procesory na bázi core2duo ve slotu LGA775, ale s využitím starších, již vlastněných pamětí DDR a AGP karty.

Já mám něco takového dnes doma. Deska stála 1200,- a procesor cca 1700,- (Intel Dual Core E2140), pameti a AGP kartu jsem pouzil puvodni.

chces procesor do tve desky hledej tu www.chcikoupit.cz jeto v praze mam snima dobre skusenosti osobne i reklamace jsou v pohode zatim byla jen jedna vada na flasch disku poslali penize zpet.

Také spíše doporučuji koupit novou zákl desku www.czechcomputer.cz ... a do ní pro začátek např. Celerona 430 s využitím stávajících komponent (graf. karta a paměti).

jasne ta volba od Denkeze,je super ted jsem to predelaval kamosovi+procesor E 2160,tobe by stacil
tento www.czechcomputer.cz ... uz ani moc "netopi"),ale v pohode i nejaky celeron
www.czechcomputer.cz ...
ona ta grafika zase tak moc vykonna neni.nepises kolik MB RAM pameti mate,Ale asi ne vic jak 512MB(tipuji),tak ani tento procesor,tu grafiku nebude brzdit.
jinak pokud jde o penize bude lepsi volba ten CPU z bazaru do stavajici desky+popr.dokoupit RAMku,take bazarovou.