Prosím o radu -výměna grafárny

Potřebuji vyměnit grafickou kartu,ale nevím jakou.Ctěla bych vzužít co nejvýkonější k mé sestavě i když je nic moc.
základní deska je MSI KT6V-LSR Via KT600
procesor AMD Athlon XP 2800+(1255Mhz)
zdroj miditw ccc-P4-13 300W p4 ATX

grafiku jsem měla Ati Saph.Radeon 9600 128ddr

Prosím o co nejvýkonější grafiku popř.co jěště vyměnit .Děkuji

Odpovědi na otázku

Poviem to takto: kupovat inu kartu do tohto pocitaca je zbytocne, ten radeon 9600 je tam akurat. Akakolvek rychlejsia karta by bola brzdena velmi slabym zvyskom, najma procesorom (mimochodom, ta frekvencia tam nie je spravne, 2800+ bezali na ~2.1GHz). Naco investovat do vykonnejsej karty, ked z nej nebude ziaden uzitok? To su fakt vyhodene peniaze. Navyse tato doska je este s AGP, take graficke karty sa dnes zhanaju uz tazko...

Co by v tomto pocitaci bolo treba vymenit? Vsetko! Doslova. Cize dosku, procesor, pamate, grafiku, asi aj zdroj, atd. Updatovat tento pocitac nema zmysel, lepsie je kupit novy...

Presne tak ako píše Teddy.

9600 a Athlon XP 2800+ je ideál, potom bola ešte 9800 ale to už naozaj nič nezmení, je to porovnávať auto r.v 93 a 95 , 95 može mať motoricky navyše pár koní vďaka lepšiemu vstrekovaniu, spalovaniu ale inak je to to isté, žiadna citelná zmena. Do starej felicie tiež nebudeš pchať motor z nejakého bavoráku, lebo to nieje na to dimenzované. V prípade ak by si dal do svojho PC nejakú kartu s podporou ešte AGP portu (mysím že posledná a najvýkonnejšia bola 7600GT od Nvidie alebo X1900XT od ATI) tak ten výkon aj tak užiješ len z polovice, pretože tvoj procesor tie karty nestačí kŕmíť. Vhodným ženíchom by bol možno rovnaký procesor na frekvencii 3GHz, alebo nejaké to dvojjadierko.

Predaj ho ako komplet za pár tisíc , možno za 2000sk ho strelíš, dolož si daľšie 3 alebo 4 tisíce a máš dvojjardo Athlon X2 4400+, 2GB DDR 800 , nejaký 200GB Disk a aspon tú X1900 ktorá ide teraz okolo 1000-1200sk z druhej ruky.

Odporúčam bazár www.pretaktovanie.sk - naštudovať pravidlá, preklikať sa do bazáru a buď si založiť topic, alebo reagovať na tie čo tam sú.

Ne,že by výše píšící neměli pravdu,ale já jsem na podobném počítači osadil grafickou kartu z OK Compůter
AVG Palit Xpert vision Ge Force 7300 a zvýšil ramky A-Data DDR 400MHz o 1 G,včetně výměny zdroje za Fortron 400W a dosti to pomohlo.Žádný zázrak ale nelze od toho čekat.

do tohoto pc zbytecne vyhozene penize

ak treba grafiku menit, pozrel by som sa po napriklad po geforce 7800 alebo 7950, ktora sa robi pre agp slot (vzhladom na spominanu dosku), to je grafika, ktora dava slusny vykon a zaroven by ju tolko nebrzdila ta zvysna zostava.

7800/7900 sa pre AGP uz davno nerobi (o dvoj-jadrovej 7950 ani nehovorim). Dnes sa do AGP da zo serie 7xxx zohnat tak 7600GT/GS (myslim nove, v obchode). Mozno este dake ine typy niekde v bazari, alebo ebay. Kazdopadne je to podla mna zbytocnost, kupovat grafu za ~2 litre. "Zdvojnasobi" to cenu tohto pocitaca, ale vykon v hrach vzrastie mozno o 5-10%...