Prosim o radu - problem s MB

Ahojte mam tento problem, nejde doska a stalo po restarte pocitace, na prednom USB panely bol zasunuty USB kluc - pocitac pri restarte pod Windows zamrzol a tak som ho vypol knoflikom.Po tomto mi nenacita bios, doska ani nepipne, diody ukazuju podla manualu - inicialing chipset.(co neviem co znamena)skusal som povyberat vsetky karty a a od znova dat nazad s minimalnou zostavou , ale nepomohlo.Po zapnuti sa tocia ventilatory, zacne sa nacitavat CD-rom, HDD, akoby chcel botovat z nich, ale z biosom som nerobil nic predtym, mohol sa sam zblbnut alebo odisla doska sama od seba??Dakkujem za radudosku mam MSI NeoF 3, predtym islo vsetko v poriadku.

Odpovědi na otázku

ahojj no takze to co som cital je to neprijemne ale skusim ti helfnut. takze nejde? ak ne tak vyskusaj tieto radi. : 1.vyskusaj restart biosu (vytiahnut biosovu bateriu a znovu ju tam dat pozor nechaj vytiahnuti pc z elektriky. ked to nezabere tak uro jednu vec vytiahni cpu a pusti pc bez cpu  chvilku nechaj bezat maj pritom odpojenej cd rom hdd fdd  a blbosti . potom ho vypni a daj tam procak malo by to ist ak ne je dost mozne ze ti spravil bios fatal error a to znamena ud nova mb alebo prepalenie biosu alebo update bysi mohol skusit najdes na  nete . www.asus.cz a tam najdes  ale keby ze to nejde to prepalenie musis mat nekoho alebo zacvakas neviem co to stoji a to inicialing chipset znamena   inicializuje chipset ktori ma na starosti usb  pci pcie agp  sata ata atd... ked to nepomoze tak je vhaji skor chipset . odpis ked to pojde hoj.

Jednému známemu takto odišla doska (tiež MSI) - resp. odišli USB porty. Mal pripojeny USB kľúč a PC zmrzol a potom proste nešli žiadne USB - takže sa to riešilo výmenou dosky za novú. Takže tvoj problém je zrejme v "odpálenej" doske.