» Poradna » Programy

Prosím o pomoc s kódováním

Prosím o jakoukoliv pomoc ohledně kódování RSS kanálu na stránkách www.katalogfirem.com. Celou dobu RSS v levé části menu šlapalo v pohodě, ale poslední dobou se nějakým zbůsobem změnilo kódování a české znaky nejsou čitelné. Na stránkách používám charset=iso-8859-2 (programátor říká, že se jedná o Latin 2), Výpis kódu, který používám pro RSS je:<? function getXmlData($xml_doc) {  $n=0;  $ar=array(); & nbsp;$parser = xml_parser_create();  xml_parse_into_struct($pa rser,$xml_doc,$vals,$index);// or die(xml_error_string(xml_get_error_code($parser)));   xml_parser_free($parser);  $ttags=array() ;    for($n=0;$n<=count($vals) -1;$n++) {   if(trim($vals[$n][value])) {    $ar[$vals[$n][tag]][count($ar[$v als[$n][tag]])]=$vals[$n][value];     $ttags[$vals[$n][tag]]=$vals[$n][tag];   }   }    $tags=array( );  foreach($ttags as $tagi) array_push($tags,$tagi);    retur n $ar; }  $url="http://iHNed.cz/"; //$url="ihnedvse.xml";  $data=@fread(fopen("$url","r"),200000);// or die("Cant open $url!"); if($data){  $myar=getXmlData( $data);   //count($myar[TITLE])  for($i=2;$i<=7;$i++) {   $title=$myar[TITLE][$i]; &nbs p; $text=substr($myar[DESCRIPTION][$i],0,20); & nbsp; $link=$myar[LINK][$i];   &n bsp;  if($title) {    $result .= "<table>    <tr><td> ;        < /td>    <td>  & nbsp; <a class='RSS' href=\"$link\" target='_blank'><font face='Verdana' size='1' color='#000000'>$title.</font></a><br>    </td></tr></table>       &n Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Prosííím podívejte se mi někdo na to..PLEASE

Já nevím, ale na stránkách v češtině se používá charset=windows-1250.Stačí se podívat do zdrojáku na živě

Vtipálku.

Jaké kódování máš nastaveno v prohlížeči?Ukládáš do souboru ihnedvse.xml ten text v iso-8859-2 ??

ten kod by už měl být v ISO-8859-2, do souboru ho takto ukládám - viz výpis kódu úplně nahoře. Programátor říká, že ale používám nějaký Latin 2, ale já jsem na svých stránkách nikde nic takového nenašel - o co jde? A že bych měl buď upravit kód anebo naleznout RSS kanál s Latin 2, kanál ale měnit určitě nechci (používám http://iHNed.cz/). Prosím poraďte....

Latin2 = iso-8859-2