» Poradna » Programy

Prosím o pomoc nelze spustit počítač

Po zapnutí počítače se mi objeví hlášení: Isass.exe - Chyba aplikace
Správná inicializace aplikace se nezdařila, klepnutím na tlačítko OK můžete aplikaci ukončit.

Pak je vidět kurzor myši a černá obrazovka. Nepomáhá ani stav nouze.

Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Velmi tvrdě zavirované. Padl dokonce jeden ze stěžejních procesů. Čistit. Rychle a důkladně

Akorát ten průser udělal zřejmě antivirus. Viz také http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php...
Stalo se mi naprosto totéž. Asi není náhoda, že to je všechno v posledních dnech.
Dnes dopoledne jsem spustila antivir Malwarebytes (jinak velmi spolehlivý) a ten mi našel tuším backdoor.exe jakože vir. Tak jsem to (já, celkem laik) smazala a stalo se mi přesně to, co je v tom odkazu - nešlo vypnout, takže natvrdo a teď ta hláška. Akorát ten z toho odkazu má antivir NOD.

Takže to vypadá, že antiviry můžou být nebezpečnější než viry. Kvůli virům jsem přeinstalovávat Windows nikdy nemusela. Kvůli antiviru teď budu muset a spolu se mnou asi hodně dalších lidí, kteří spustí antivir a budou mu věřit...

K hlouposti úvahy v posledním, odstavci se raději ani nebudu vyjadřovat.

Hloupá by byla, kdybych napsala "jsou". Napsala jsem "můžou být". A za tím si stojím, jsem zářný příklad a ne jediný. Na viry.cz přímo říkají, že i tenhle konkrétní antivir najde někdy něco špatně. Hm, tak teď našel něco hodně špatně.

Ale k věci. Už někdo přišel na to, jestli se to dá opravit? Kromě nové instalace Windows, pochopitelně...

jj, je to pruser. V poslednich dnes je to hotova lavina cernych ploch s kurzorem mysi a hlasenim lsass.exe. PC samozrejme plne zabezpecene s legalnimi Windous.

...tak tam pomoze len reinstalacia systemu, to bude urcite silne zavirovane...

lsass.exe local security authority subsystem odstavoval worm sasser.Livko dr.web si s ním poradí lehce ovšem vzhledem k tomu že na průměrně zabezpečeným PC,FW+cokoliv co nenenechá jen tak modifikovat bezpečné a chraněné procesy + zakladní zaplatování se to stat nemůže začal bych znovu a lépe.

pc.poradna.net ...

Ne ne to nema co s tím společného,tam se k ŽADNE HLAŠCE ANI NEPROBOXUJEŠ.Mimochodem to co je tam ve foru jsem u dvou lidí řešila asi ma pravdu dotyčný který to tipuje na chybu - ten rootkit se tak vůbec nemá chovat je to vedlejší nechtěný ůčinek - primar je další kus do botnetu.Oba lidi mně řekli to samý - potíže začaly brutal spomalením internetu - třetí den death.

Isass.exe ( Microsoft® Windows® Operating System ) se nedivim že to nejde spustit nejakej virus ti to asi vymazal.