Prosim o pomoc - jak zaheslovat PC? Dekuju!!!

Dobry den, mam takovy problem. Mam ve skole - na kolejich PC. A v nem nejake veci, ktere nechci, aby nekdo videl.. Tak jsem si najivne udelal ve WIN XP uzivatelsky ucet - ze se prihlasuje do PC pres heslo. Ale dostalo me, ze do PC se dostane prakticky kdokoli!!! Staci jen nabootovat do nouzoveho rezimu, prihlasit se jako administrator (ton nechce heslo???) Udelat si novy ucet.. A muze se pres nej kdokoli dostat do PC..Ja vim, ze se nejak da zablokovat urcitry adresar, ale to nechci! Spolubidlici tam behem me nepritomnosti hraji treba hry..Proste ten PC chci zaheslovat tak, at se tam bezny uzivatel nedostane.. Proste neco odolnejsiho, nez ten uzivatelsky ucet.Predem moc dekuji!!!!!!! Ondra

Odpovědi na otázku

Pocitac se da celkem spolehlive zaheslovat v BIOSU a zadat kontrolovani pri spusteni pocitace. Ale i tento system lze obejit - vymazanim a opetovnym nastavenim CMOS pameti BIOSU (staci napr. vytahnout CMOS baterii).

To by slo.. Do CASE mi urcite nepolezou.. Jen bych chtel, aby se PC behem me nepritomnosti nepouzivalo.. A neexistuje nejaky programek pod WIN XP? Ze by to chtelo heslo pred vstupem do Windows.. Nejaka obdoba tech uzivatelskych uctu. A v tom BIOSU se to nastavuje kde? Dekuju za radu!

to je mnohem dříve než login windows to co ti dotyčnej radí. Program pod windows je absolutně blbá filozife. To už je pozdě. kdykoliv ti muže někdo nabootovat z cd linux .....bios : když nabíhá (tak 1-2sekundy po zapnutí ) pc mačkej dokola Fka : něco jako F2,F8, pak klávesu Delete a tim se dostaneš do biosua tam najdi user password a zadej ho: a pozor nic jiného tam NEMĚN !!, jen to heslo a to si zapamatuj, jinak polezeš do case sám. pak to ulož a reseetuj kompobjeví se ti černá obrazovka a bude to chcíá heslo. Máš tři pokusy, pak to musíš resetovat a další tři pokusy...riziko : existují univerzální hesla.

jestlize mas v uctu administrator heslo, tak ho chtit bude, na to vem jed Bez hesla se do XPcek neprihlasis

Do BIOSU vim, jak se dostat.. ;o) Dik! Ja myslel, ze ten User password je jako heslo do BIOSU.. Ne? No, zas tak chytri Ti spolubydlici nejsou.. To by mohlo jit.. Dik za radu!

meli tam bejt dve, snad user password pro pc a supervisor password pro bios

promin, jsem tě nechtěl podcenovat, ale lepší je to napsat

Mam ucet jako ADMINISTRATOR.. A jde to.. Taky se divim..

Jak se udela ucet - ADMINISTRATOR? Prece, kdyz si udelam ucet, tak mi to nenabizi, jestli chci byt administrator..?

Pokud mas XP hOme - tak tam opravdu neni u Administratora heslo !!!jsou dve reseni:1) Najet do nouz.rezimu - START/SPUSTIT/CONTROL USERPASSWORDS a zadat heslo UCTU ADMINISTRATORA !!!!!2) ve win START/SPUSTIT/CMD a tam zadat net user /? a jit dle instrukci. je pozde a me to uz dobre nemysli.

V XP Home tiez netreba ist do nudzoveho rezimu. Staci do konzoly a tam napisat:"net user Administrator heslo" - kde za heslo si samozrejme dosadis heslo ake chces.

Kdyz mam v uctu napsano, ze jsem Spravce pcitace, je to to same jako ADMINISTRATOR? Jak ze sebe udelam ADMINISTRATORA?

spravca pocitaca je administrator!

-> AZOR:Ja nic nerikam.. Dekuju za radu! No, ted jsem v tom BIOSU byl.. Ale nic takoveho jsem tam nenasel - jen Password setting - to zahesluje pouze pristup di BIOSU.. Nevim.. Jo, Motherboard je MSI.

Citlivé soubory stačí uložit do zaheslovaného WINRAR archivu.

dotyčnému se hrabou v pc, to tohle neřeší.

nevi nekdo jak upravit prava ve win-me? umim udelat ucet guest, ale neumim nastavit, aby nemoh zapisovat do registru apod....to nejde, co?

Pro mk :Jsem spavce pocitace tj. ze jsem administrator.. To mi rika spousta lidi..Tak schvalne: zkuste si na svuj ucet napr. "Jan Novak" dat heslo..Pak nabootujte do nouzoveho rezimu. Kdyz se zobrazi okno, kde se prihlasuje, najednou tam jsou 2 uzivatele - "Jan Novak" a "administrator". Jak je to mozne? Kdyz se prihlasim jako "Jan Novak" chce to heslo.. Kdyz jako "administrator" heslo to nechce.. ;o)Je tedy spravce PC to same jako administrator?????

Administrator je built-in ucet a je clenom skupiny Administrators, vytvara sa defaultne pri instalacii win a je mozne ho prip zakazat, samozrejme by mal byt chraneny heslom. Aj "Jan Novak" moze byt administrator ak je clenom skupiny Administrators. Takze ucet Administrator alebo zakazat alebo zaheslovat!

to jsou prý xp home, ne xp projinak administrátorských účtů může být více, jsou to členové skupiny administratorsv biosu zakaž bootování z čehokoliv jiného než hdd, zahesluj hov win xp home naběhni do nouzového režimu a zahesluj admoše, nebo ten: control userpasswords2 jestli tam fungujev ovl.panely - nástroje pro správu - prohlížeč událostí - třeba systémový protokol - pod eventlog máš čas spuštění windows

1) "control userpasswords2" a zaheslujte všechny administrátory..2) nastavte si heslo v BIOSu

??? Ten krok "1)" jsem nejak nepochopil..

Zadejte tento příkaz, vyberte postupně všechny administrátory v okně, co se objeví a tlačítkem dole jim vytvořte heslo. Co je na tom k nepochopení?

Pro mk:Muzete byt prosim konkretnejsi? Kde najdu skupinu administratoru? Jak to zobrazim a zmenim.. Prosim, popiste mi to jako lajkovi.. Rekneme, ze jsem uzivatel "XY" a chci byt administrator.. Dekuji!

Start > Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Local Users and Groups, prip na command line zadat compmgmt.msc   > Local Users and Groups

Jenze ja v Ovladacich panelech zadne administrators tool nemam.. Pouzivam WIN XP SP1..

Administrative Tools = sprava pocitaca alebo tak nejak, nepouzivam bezne lokalizovane verzie

start->Nastavení->Ovládací panely->Nástroje pro správu->Správa počítačeV levém okně vyber "Místní uživatelé a skupiny" rozbal a vyber uživatelé a v pravém okně máš "Administrátor" pak nějaký "Guest" a pak tvůj účet alá Správce počítače. Pokud u některého není heslo tak řes kontextovou nabíbku (pravé myšítko) zvol "Nastavit heslo..."

Při naběhnutí kompu k přihlašovací obrazovce s tvým účtem, zmáčkni Ctrl+Alt+Delete a do toho wokna co ti naskočí napiš - Administrator a klikni Enter. Tím jsi se dostal do účtu administrátora a v ovládacích panelech si nastav heslo. Tímto krokem, máš 100% jistotu, že tvůj komp je zabezpečen. Na ty dementní rady, zde, prezentované ostatními USER, se v...

Zato tato vaše rada je hodna obdivu! V případě, že je na stanici vytvořeno více účtů s právy administrator, o kterých uživatel nemá ani tuchy, je tento postup naprosto k ničemu. Tolik k dementním radám ostatních "USER".

Pokud zahesluji účet Administrator a účet který používám jako USER, tak není možné Windows XP obejít ani ve stavu nouze.

Umíte číst? Jak víte, že na tom PC není vytvořeno více účtů typu administrator? Pak by zaheslování účtu jménem Administrator bylo nedostačující!

halooooooooo kurva lidi , ato to fakt zamkne v biosu, protože když jsou spolubydlící tak drzí, že naběhnou do nouzového režimu, tak jim nebude nic bránit nabootovat si tam slaxe,knoppixv nejhorším admin heslo + heslo do biosu a bootování hned z disku

Když mám něco tajného tak si to zašifruji pomocí gpg a dlouhým heslem a klíče mám na disketě kterou si odnesu a je to.Potom ať si dělají s PC co chcou. (Ty hesla a klíče co jsou ve windows jsou k ničemu dají se snadno získat protože jsou uložené na disku s windows.)

Aby ste sa tu nehadali tak:Obecne vo Windows (w2000 a vyssie, vo win 9x nic take ako uzivatelia v pravom slova zmysle neexistuje, takze ak dalej hovorim o windows, mam na mysli w2000 a vyssie) su rozne skupiny uzivatelov. Najbeznejsie su Administrators (velke "A" na zaciatku a "s" na konci), PowerUsers, Users a Guest. Kazdy uzivatelsky ucet musi patrit do nejakej skupiny.Pri instalacii windows sa ti automaticky vytvoria tri uzivatelske ucty - su to konkretne Administrator (velke "A" na zaciatku, bez "s" na kocni), HelpAssistant, Support_388945a0 (cislo sa asi moze lisit). Pri instalacii ta to tiez donuti vytvorit minimalne jeden uzivatelsky ucet rozny od vyssie uvedenych troch uctov. Vsetky ucty, ktore vytvoris pri instalacii windows su typu administrator (male "a" na zaciatku) a patria do skupiny Administrators, cize maju pravo menit na pocitaci uplne vsetko. Vsetky uvedene ucty su standarde bez hesla, co je nebezpecne.Je trochu rozdiel medzi XP Home a Pro, a to nasledovny:Home: Ak si v normalnom rezime, tak sa ti ucet Administrator nezobrazuje v nastaveniach uzivatelov (kam by si sa dostal cez ovladacie panely alebo "prikazom" nusrmgr.cpl). Do tohto uctu sa neda ani nalogovat v normalnom rezime. Da sa to iba v nudzovom rezime. Defaultne je tento ucet bez hesla. Samozrejme, heslo sa tomuto uctu priradit da a to bud nabootovanim do nudzoveho rezimu a klasicky cez ovladacie panely alebo v normalnom rezime das Start>Spustit - napises tam "cmd" a stlacis OK (alebo Enter). Tym sa dostanes do prikazoveho riadku a tam zadas: "net user Administrator heslo" - kde namiesto slova "heslo" si doplnis nejake kvalitne, aspon 8 znakove heslo obsahujuce male a velke pismena, cislice a nejaky zaujimavy znak (trebars dvojbodka alebo podtrzitko) - v hesle nepouzivaj diakritiku (pre istotu).XP Pro: Ucet Administrator je viditelny aj v normalnom rezime a pracuje sa s nim tak ako so vsetkymi ostatnymi uctami.Takze ak zaheslujes vsetky ucty, ktore mas na pocitaci, tak by sa ti tam spolubyvajuci Ukázat celý příspěvek

Este som zabudol dodat - ak su tvoji spolubyvajuci lamy, teda, ak sa v pocitacoch a OS prilis nevyznaju, tak heslo ti bude bohate stacit. Ak vsak vedia ako na to, tak ti pomoze jedine sifrovanie.No a este jedna vec, ako suborovy system pouzi samozrejme NTFS a nie FAT. Na NTFS sa totiz daju nastavovat pristupove prava k roznym suborom, kdezto na FAT nie.

1. používej hesla pro každý účet a hlavně administratora ! ! !2.změň si nastavení obrazovky pro přihlášení (tak aby se muselo zadat ctrl+alt+del a potom vyplnit jméno a heslo uživatele jako ve win2k).Tam už se ti pak nedostanou.

skus pouzit riesenie ako ja na intraku: vo windowse mam 3 ucty: administrator (zaheslovany, zobrazeny v tom obrazkovom kukuci pri logovani), sweto (moj ucet, grupa users) a guest (grupa guests bez hesla)... sam sa nahlasujem cez users grupu (zvyk z linuxu :) a ostatny chodia cez guesta, maju tam jeden adresar na citanie/zapis/zdielanie a vybavene.. ak chcu ist na net/games/cokolvek mozu spustat hry, operu, atd... ale NEMAJU pristup do mojich veci. ak chcem nieco nove nainstalovat, lognem admina a je.. BIOS zaheslovany, bootovanie iba z HDD a bootovanie zo sufliku/diskety osetrene cez LILO heslom.

Zaheslovat počítač

jak můžu zaheslovat svůj počítač