» Poradna » Programy

Prosím o kontrolu logu Hijackthis

Moc prosím o kontrolu logu. Dík moc všem.

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 20:42:32, on 28.9.2007
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\RunDLL32.exe
C:\Program Files\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\Program Files\Spyware Terminator\sp_rsser.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE
C:\Program Files\Hijackthis\hijackthis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = google.icq.com ...
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = google.icq.com ...
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.seznam.cz ...
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: Podpora odkazu pro Adobe PDF Reader - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O3 - Toolbar: &Crawler Toolbar - {4B3803EA-5230-4DC3-A7FC-33638F3D3542} - (no file)
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM\..\Run: [SpywareTerminator] "C:\Program Files\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe"
O4 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Nepoužíváš Firewal"
Tohle je na nic O3 - Toolbar: &Crawler Toolbar - {4B3803EA-5230-4DC3-A7FC-33638F3D3542} - (no file)
ale raději to dej sem www.pc-help.cz ...

-tady se zaregistruj a pošli tam ten log -vždy mi tydy pomohli

www.viry.cz ... -sem tam zapoměl dát odkaz :)

Co Ti nefunguje? Proč jsi poslal tento log? Vyskytují se nějaké zásadní chyby v bezpečnostním/systémovém/aplikačním logu?
V tomto logu HT se nevyskytuje záznam o žádném nebezpečném exploitu. Jen Ty sám zacházíš s OS značně nebezpečně:
1) máš aktivované 3 různé bezpečnostní štíty na pozadí; to jistě musí značně zpomalovat i nejvýkonnější počítač;
2) používáš nepříliš kompatibilní doplňky (plug-in) internetových prohlížečů;
3) spouštíš při startu 3 různé programy pro přímý rozhovor; to extrémně zpomaluje spuštění OS a přístup do sítě;
4) používáš nechráněné síťové protokoly IRC.