» Poradna » Notebooky

Prosím jaký typ notebook jsi koupit řeším hlavně výdrž baterie

Zdravím mám v plánu jsi koupit nějaký notebook do 5000kč nechci vůbec herní spíš na koukání filmu projíždění internetu a tak dále nechci se nechat spálit a koupit nějaký špatný notebook že kterým nebudu vůbec spojení chci vybírat pečlivě jde mi hlavně o vydrží o rychlosti a aby se nezahříval právě vás prosím o vaší radu jaký notebook by jste mi doporučili aby jsem byl spokojený a aby to šlapalo přiznám se moc to mu nerozumím poslední notebook co jsem měl od HP starší mám měl jsem ho něco přes 2roky a teď hodně blbne moc se zahřívá a nevydrží ani hodinu nebaví mě to už a chtěl by jsem něco nového lepšího taky by jsem se chtěl zeptat jakou značku by jste mi doporučili nejsem moc bohatý muj měsíční plat je jako u normálního pracující ho člověka aby nějak žil děkuji.

Odpovědi na otázku

Stávající NTB (máš) + SSD (1000) + nová baterka (800) + Ubuntu (zdarma) = 1800 KčPojede jak z praku, vydrží a ještě ušetříš.

Do 5000? Nechybí ti tam náhodou jedna nula? Kde jsi viděl notebooky za 5000?

Ta mu chybi i ve vyplatě

Do 5000,- pořídíš jen utrpení s 32GB diskem, kde budeš neustále plakat nad nedostatkem místa. Buď sežeň alespoň dalších 5000,- nebo dej radši dohromady ten starý. Nová baterka a SSD, případně RAM se ti do 5000,- hravě vejde.

https://www.czc.cz/umax-visionbook-14we-plus... Tahle sračka má alespoň 4GB RAM a 64GB úložiště (navíc rozšiřitelné pomocí M.2 SSD, což nebývá u těchto křápů pravidlem). Konstrukce bude děsná a CPU je výkonem na úrovni CPU, které se do notebooků dávaly před více než 10 lety. Ale za 5000,- si moc vyskakovat nemůžeš.

Zdravím,v téhle ceně bych doporučil repas,např:https://www.pocitarna.cz/notebooky/lenovo-thinkpad... Takový v rodině máme,dělal jsem s ním a na prohlížení netu, youtube a filmy je fakt v pohodě.

Pokud nejsou peníze, tak je repas fajn volba. Jenže v tomto případě ne, repas je na tom s výdrží na baterii blbě a většinou moc nepomůže ani její výměna, protože to bývají (svého času) silnější a tedy méně úsporné stroje, kde jsou 2 hodiny s novou bakterií skoro zázrak. Ale za 5000,- bych chtěl něco lepšího. Něco podobného jsem jako repas kupoval už asi 5 let zpátky a stálo to jen asi o litr víc.

Ano chápu,ale bavíme se o cenovce 5000.Nový se v této ceně doporučit nedá,zbývá tedy repas, který je na tom zase blbě s výdrží baterie.(Ty repasy jsou teď s cenama dost nahoře)Takže pokud máme alespoň přibližně dodržet cenu,tak třeba tohle:https://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-l440-b-ka... + dokoupit baterii.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Atom-x5-E80... Tady je pro ilustraci srovnání i3-4000M s E8000 z té nové sračky, co jsem odkazoval nahoře. S výdrží to sice bude super, ale výkonem tragédie. Za 5k si prostě musí vybrat mezi nepoužitelným novým notebookem s delší vydrží nebo výkonově slušným repasem s omezenou vydrží.

nejlevnější použitelný noťas je něco takového https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s145-14iwl... Ale upřímně - já bych to nekupoval, raději bych si došetřil nějakou tu tisícovku na něco mnohem lepšího s delší životností.

Dobrý večer přátelé....prosím o radu ohledně koupě notebooku do 10000....mám to pro přítelkyni na surfování a sledování filmů,poté na online výuku dcery....děkuji