» Poradna » Web a internet

Prosím jak zjistím Primary DNS Secondary DNS:

Odpovědi na otázku

V nastavení síťovky.

a to najdu kde ???

Ale. A že to není vidět ani přes ipconfig, o nějakém nastavení nemluvě. Vždy to zjistí přes nastavení v routeru.

tam sem to nenašel :(

V tom případě to nech někomu zkušenému, tohle nemá cenu...

U svojho ISP

Upravuje nejaky zakon v SK / CZ, ze musis pouzivat DNS providera?

neupravuje

Vdaka za odpoved, ja som to vedel. Ale asi "lubokubo76" v tom nema jasno.

Ale samosebou je lepsi pouzivat DNS co nejblize - tj. lokalni ve sve siti nebo u sveho ISP a vzdalenejsi jako treba 8.8.8.8 az jako sekundarni nebo tercialni.

klaves WIN+Rdo riadku napis CMD - entera do prikazoveho riadku: "ipconfig -all"Tam to vsetko najdes.

Např. u OS W7 to tam zaručeně nenajdeš. Nevymýšlej

Zlatý Internet, hoď sem ešte nejakú svoju geniálnu múúdrosť vzídenú zo stareckých "skrání" a šedín erudovaného znalca na W7-čky. Že akurát ty máš fest pošahaný systém alebo nevieš vložiť (paste) do čierneho okna text ipconfig -all, ešte neznamená, že to neexistuje pri každom majiteľovi W7.

Pokud ti stačí ten DNS 192.168.1.1, který tam je, tak ano. Je to ale na dvě věci. Trochu se vzpamatuj, pravděpodobně jsi výpis ipconfig viděl tak podruhé ve svém smutném životě. Ta informace např. o sněhuláčcích nebo sněhuláčcíh a židličkách, když by je nastavil, tam není a nebude.

Ješitný pako, dôkladne sa oboznám s dotazom, potom mudruj. Dnes si dieťa predškolského veku dokáže vygúgliť nielen pitomé nastavenie DNS v protokole IPv4, ale dokonca aj výrobu a zostavenie podomácej, chutne, do "křupava" prepečenej, čerstvej A-bomby. Nepoučuj, hlavne nie mňa, skúšaj to medzi spratkami na ulici pred svojim rodným panelákom. Hraj sa s príkazmi pod cmd.exe, nezlob:IPCONFIG /all IPCONFIG /release IPCONFIG /renew IPCONFIG /flushdns IPCONFIG /registerdns IPCONFIG /displaydns IPCONFIG /showclassid

Není naprosto žádný problém ti, samolibý spratku Nudo, poslat obrázek, abys viděl, že ne vše, .co tvrdíš, je úplné. Ale by to ztráta času. To že ve výpisu po příkaz ipconfig /all nebo pconfig -all je pouze samostatné DNS 192.168.1.1, není tam ani primární a samozřejmě sekundární DNS s URL providera, je tak běžné, jako že to tam je. Takže nemůžeš radit něco, co neplatí obecně. Pořádně se na to podívej a nebalumuť hlavy.

Problem je, ze dotaz je spatne polozeny a existuji na nej 3 ruzne odpovedi (slusne).1) chce vedet priDNS a secDNS u nejake domeny - to se da zjistit v nejakem whoisu nebo nslookupem2) chce vedet jake DNS aktualne pouziva jeho pocitac - to je ipconfig /all a je to tam i ve Win7!3) chce vedet jake DNS ma pouzivat na svem pocitaci - pak je nejlepsi varianta zeptat se sveho ISP a pripadne pouzit Googlovske 8.8.8.8

Moze mit, ale taky muze byt primo napojen na providera. Jinak pokud ma router, tak v statusu routeru. Ale to se tam musi dostat.

Například si je najdeš na internetu.Můžeš si vybrat třeba tyhle od CZ NIC: 217.31.204.130 a 193.29.206.206Nebo ty světoznámé od googlu: 8.8.8.8 a 8.8.4.4

Otazka je proc to clovek, ktery tomu nerozumi a nevi ani co to je, chce zmenit. A taky kde to chce zmenit, pro vsechny v domaci siti, ci jen pro sebe.

Omluva, cetl jsem zmenim. Takze ignorujte me sdeleni.

bhfhjj