» Poradna » Počítačové sítě

Prosím doporučte Wi-Fi router

Dobrý den!Prosím o radu ohledně výběru nového Wi-Fi routeru pro domácnost.Budou zapojeny 2 PC a zhruba 2-5 notebooků na wi-fi. Časté stahování dat větších objemů a hraní her(Battlefield, World of Warcraft atd..), dále častý přenos dat mezi stroji a to jak po kabelu tak vzduchem. Dosah signálu bych potřeboval kvalitnější kvůli těm notebookům. Investici si představuji okolo 1500-2000podělíte se o své postřehy a poradíte nějaký slušnější a spolehlivější router? Díky moc!

Odpovědi na otázku

Vykašli se na levný. Kup drahý a nebudeš mít problémy s neustálými restarty a výpadky. Já používám Vigor2130Vn a jsem spokojen... Ano stojí jednou tolik, ale máš jej na pořádně dlouho, takže se to vyplatí... Poslední restart jsem měl před 217 dny a to jen proto, že jsem dělal změny v nastavení (ne všechny změny vyžadují restart, jen ty zásadnější)... Mám na něm 4x PC po kabelu (NAS mám taky jako PC), 1x TV, 1x tiskárnu (domácí ovšem LANovou), 1x WiFi NBT, 2x smartphone a 1x tablet...

Nepises sice nic o rozlohe priestoru ktroy chces pokryt, ale ak sa bavime o beznom jednopodlaznom byte, tak pomer cena vykon odporucamhttp://www.alza.sk/tp-link-tl-wr841n-d185181... Ak specifikujes poziadavky, nieco vyberieme..www.fixnet.eu

je to domek 4+1, levný router d-link 300 neměl problém dosáhnout kam jsem potřeboval, ale podával velice mizerný výkon a často padal a nebo bylo potřeba restartovat, ale signálově dosáhnul všude. Upřednostil bych co největší kapacitu přenosu a to jak po wi-fi tak po lan, kvalita přenosu přes lan a po wi-fi hlavně po pokoji, kde je router a přilehlé místnosti a stablitu připojení

Já doporučuji každému Belkin , protože dává doživotní záruku - doma jsem měl tři - jeden mobilní, s ním jezdím na dovolenou - funguje X let bez problémů. Stejný typ http://www.productwiki.com/upload/images/belkin_wire... jsem měl doma napevno - přestal fungovat - poslal jsem ho do servisu v Plzni-závada neodstranitelná - vrátili mi peníze - jen nutno doložit paragon o zakoupení. Strýci totožný typ odešel před měsícem - taky mu vrátili peníze - měl ho ze 4 roky. Pak jsem si za nefunkční pořídil novější typ routeru - zase Belkin a jede mi už aspon 3 roky bezchybně - a i kdyby shořel, vím, že peníze dostanu zpátky - mluvím z praxe. Dříve, nebo později odejde každý router - a zbytečně kupovat nový - vrážet další prachy, když nemusím?

odporuceit vam mozem TP-link 1043 dost ceno vyhodny alebo drahsi no vykonnesji TP-Link 4300, pokrytie v budove je otazne a nezaruci ho ziaden wifi router na 100 percent nakolko je to podmiene stavbou domu materialom a pod...

Doporučuji Mikrotik http://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-k... dosah super. Rychlé CPU a Nková norma 2x2. RouterOS v kterém si nastavíš prakticky co potřebuješ pokud víš co děláš...

MikroTik je dobrá volba, ale pro většinu uživatelů naprosto na nic, protože než se v tom naučí vůbec nastavit WiFi tak to dřív vyhodí z okna a koupí si něco co je pro ně víc "BFU-friendly"

Tak pokud už to máš postavené tak, že bereš buď jeden nebo druhý (tvůj výběr nehodnotím), vezmi tu 941. 3500 má krom bgn ještě 802.11a, nicméně Tobě je na pokrytí domu 5GHz naprosto k ničemu (duchařina s odrazy z místnosti do místnosti se u 5GHz koná daleko hůře než s 2,4GHz).941ku použivá vcelku dost našich klientů. Není to žádný zázrak, ale s nějakými zásadnějšími problémy jsem se nesetkal. Snad kromě nutnosti restartu zařízení při dlouhodobějším výpadku konektivity (platí pouze při Statické IP na WAN).

a co by jsi osobně doporučil ty, když budeš ignorovat můj výběr? Jsem rád za každé doporučení

Umi ty laptopy pouze b/g/n nebo zvladnou neco lepsiho? Jakmile totiz chcete dratovou LAN nahrazovat bezdratem pro vice zarizeni, nastavaji trochu komplikace (a co muze byt na dratu, to musi byt na dratu)..

ne ne nechci ji nahrazovat. Hraní her a stahování hlavní části dat probíhá přes kabel na dvou PC a notebooky co ze zapojují do hraní jsou taktéž na kabelech. Ale jinak zvládají bgn. Na wifi se spíš odehrává sledování youtube(časté), streamování filmů, stahování větších dat jen vyjímečně. Každopádně když by wifi podávala výkon blížíci se kvalitě lan nezlobil bych se...

To prave na tom n podavat nebude a s nejakym vetsim streamovanim muze byt problem. Jinak OK a n staci.

Jakou máš současnou linku do internetu? 5, 20 nebo více Mbit? Pokud sedíš někde na optice tak nezapomeň že oba tvoje výběry mají pouze 100Mbit LAN porty. Pokud přemýšlíš trošku do budoucna tak hledej něco s Gigabit LAN. Třeba to co jsem ti doporučil nahoře...

Mam pre teba dobru aj spatnu spravu. Vela doporuceni je kvalitnych, ovsem nic nehovoria o tom ci (a ako) bude fungovat wifi prave u teba (v tvojom byte).Ak to chces vediet s istotou, nejaky doporuceny si zapozicaj a otestuj.