Propojit VGA-OUT a TV

Muzu nejak propojit VGA-OUT na svem notebooku s televizi? Nikde nemuzu najit redukce nebo tak neco...

Odpovědi na otázku

Lze to, ale nestojí to pětikorunu (spíše tak 1000 Kč). Pohledej tady, protože tenhle dotaz se tady vyskytnul (i několikrát) a dostalo se mu rady i s odkazem na příslušné zařízení.

Pokud by televize mela VGA vstup, pak to jde snadno. Pokud ne, zcela souhlasim s Vasi odpovedi = neni to levna sranda.

Hledal jsem na zive i jinde. Nenasel. A ne a ne a ne a ne Asi musim vlizt do nejakyho special obchodu, a v tom pocasi se mi nechtelo

Do obchodu to klidne vemte, ale asi Vam neporadi. Ony tyhle konvertory (uz kvuli cene) nikdo bezne nenabizi...

Jeste mne napadlo - kdyz se 1394 pouziva na pripojeni videokamer k PC apod., nebylo by to lepsi reseni (pokud to vubec jde), kdyby se 1394 spojil s TV (cinch, scart) ? Toto je posledni dotaz, uz nebudu otravovat

IEEE1394 je FireWire, to je DIGITÁLNÍ rozhraní, kdežto S-VIDEO, RGB, YUV, modulovaný signál (anténa) atd. je ANALOG. To nelze nijak přímo propojit, žádná redukce nepomůže. Jedině převodník, v tom bude nějaký ten mylý procesůrek a jiní švábi a nebude levná záležitost.

VGA a RGB na scartu jsou sice oba analogy, ale TV má jiné synchro atd. Viděl jsem na netu jednu přímou redukci, ale nezkoušel jsem to. Bylo nutné propojit horizontální a vertikální synchro na scartu, ale TV to musí umět rozeznat, asi se grafika musí nastavit na vhodné rozlišení, které TV bude schopná vstřebat (hlavně 50Hz..). Ale nemám s tím zkušenost. Nejlepší budou ty převodníky, které ti tady nabízí kolegové. Sice nic levného, ale měl by to být plnohodnotný a bezproblémový převod VGA na to, co zvládne TV.

Tady schéma té bohapousté redukce (bez záruky:)
(Tu už se mi nedaří najít, ale bylo to jen prodrátované (RGB s RGB), synchra na VGA spojené do jednoho na SCARTU)
Trochu lepší redukce (ten integrák není nic chytrého, jen "míchač signálů" :
pinouts.ru ...
www.electronics-lab.com ...

Zařízení by mnělo vypadat takto:

www.ben-int.cz ...

www.softcom.cz ...