» Poradna » Počítačové sítě

Propojení Zyxel Prestige 660HN-T3A a OvisLink WLA-5000AP

Chtěl bych požádat o radu. Mám internet ADSL od O2 s modemem Zyxel Prestige 660HN-T3A. Na něj mám kabelem (LAN) připojený starý notebook (bez WiFi) a dále z něj vysílám po domě WiFi, na který se připojují ostatní notebooky či smartphony. Protože ale ve spodní části domu je slabší signál WiFi, tak jsem si sehnal OvisLink WLA-5000AP za účelem propojení a zesílení signálu. Bohužel se mi ale nedaří tyto dva přístroje propojit tak, aby se mi signál zesílil. U OvisLink WLA-5000AP se mi v módu AP nedaří najít žádnou WiFi síť a ani v nabídce repeater po vložení MAC adresy Zyxel Prestige 660HN-T3A mi nechytá OvisLink WLA-5000AP WiFi. Pouze po přehrání firmwaru (z přiloženého CD) na mód Client vidím svou Wifi, nechám je spojit, ale stále se na signál už z OvisLink WLA-5000AP nemohu připojit a ani signál původní ze Zyxel Prestige 660HN-T3A není silnější (vyzkoušeny módy Infrastructure a Ad-hoc). Jsem v tomhle úplný zelenáč a už si nevím rady, tak koho něco napadne, ať mi dá, prosím, vedět. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Mod repeater je metoda zoufalec, která pořádně nefunguje ani na podstatně novějších a kvalitnějších AP něž je zmíněný Ovis... Pokud není možné natažení kabelu do spodního patra, tak si sežeň ještě jedno AP udělej z něj clienta propoj kabelem s Ovisem a z něj udělej AP.

Takže bez propojení kabelem nebo pořízení dalšího AP to nevyřeším? To fakt nejde využít Ovis k příjmu wifi od Zyxel a zároveň jej vysílat (v o něco silnějším signále)? Každopádně díky.

Teoreticky to jde, nicméně dle mě nemá smysl nad tím bádat, protože i když to rozchodíš, tak to na 90 procent bude stejně chodit na pytel.

Ok. Díky a měj se.