» Poradna » Mobily

Propojení zvuku

Zdravím, moc prosím o radu. Klasicky když propojím svůj notebook s televizí a pak nastavím zařízení pro přehrávaní zvuku televizi jako výchozí, vše je OK. Teď mám novéj notebook a když jej propojím přes HDMI, obraz je OK ale v možnostech zvuku televize chybí... Nevíte jak ji tam dostat?

Odpovědi na otázku

Jako že to snad ma zvukovku na hdmi, tak mne napadá leda verze ovladače, kdy to bude dřív gpu, v případě integrované ovladačů Intelu. Jak dále se toho účastní normální zvukovka netusim, klidně vůbec, jde o různé železo.Zda jsou nějaké další předpoklady že strany win netušim, na win jedu minimálně, defakto vůbec.

Na asus tinkerboard mne stačí vybrat výstup pres hdmi zvukovku a jede to. Jenže to je debian Linux.

Jediná odpověď, ovladače grafiky.Grafické ovladače v sobě obsahují i virtuální zvukovou kartu, přes kterou musíš přehrávat zvuk aby se poslal do HDMI portu. Pokud ti tam tahle zvukovka chybí tak máš nějak neúplné nebo poškozené ovladače a musíš je opravit.

Díky za radu, pozoruji, že ta grafika blbne celkově. Při instalaci různých programů apod se rámečky zobrazují se špatným rozlišením, někdy dokonce malinko poskakuje obraz. Jelikož jsem v IT docela amatér, nevím teď jak to napravit. Na webu podpory HP (můj model je HP ProBook 450 G3) jsem si vyhledal ovladače k tomuto zařízení. Myslíte, že to bude stačit? ke grafice jsou zde 3 ovladače. Nezkazím něco, když stáhnu a naisntaluji všechny 3? Děkuji

Proboha, proč všechny tři? Ty potřebuješ pouze jeden konkrétní. (zjistíš podle vendor&device ID graf. karty). A nelze plácat jeden přes druhý. Stávající poškozený musíš napřed odinstalovat vč. všech zbytků pomocí http://www.guru3d.com/files-details/display-dri... Samozř. z nouzového režimu. A až potom nainstalovat ten nový...