» Poradna » Programy

Propojení zamčných souborů

Ahoj,potřebovala bych propojit přes svyhledat dva zamčené excelové sešity. Sešity potřebuji mít zamčené aby uživatelé bez hesla k nim neměli přístup ale zároveň potřebuji aby byli na sebe provázané. Lze to nějak vyřešit? V současné situaci to po mě chce při aktualizaci dat zadat heslo zdrojového souboru, jehož heslo ale uživateli dát nechci a zároveň potřebuji, aby si data aktualizovala.DíkyAndy

Odpovědi na otázku

Andreo, víš, že dnes stačí použít Google a pomocí mnoha "how to" se dá takovéto "zabezpečení heslem" jednoduše obejít? Volil bych sofistikovanější formu omezení přístupu.

nejedná se o citlivá data. Potřebuji data sdílet s kolegy, kteří se nebudou snažit heslo "prolomit", ale pouze potřebuji aby na první pohled daná data nezjistili.

Co zkusit zaheslovat jen úpravy? Tj. pro čtení by měl být soubor přístupný bez hesla: https://support.office.com/cs-cz/article/nastaven%C3... Varianta: nastavit atribut souboru "Read Only" - pak by sice kolegové mohli do sešitu psát, ale nemohli by ho uložit (samozřejmě ještě musíš nastavit příslušná zabezpečení, aby nemohli atribut "Read Only" vypnout).

Oprávnění úpravy umím nastavit ale ja potřebuji aby daná data neviděli

Ačkoli všude tvrdím, že v Excelu jde udělat všechno. tohle jsou tak protichůdné požadavky, že vhodné řešení (v Excelu) podle mně neexistuje. Na jednu stranu to nejsou citlivá data, na druhou stranu to nesmí vidět, přitom přes SVYHLEDAT ty data získáváš - nějak jsem z toho zmatený...

musí to být Excel soubory? Nemůžou to být třeba Tabulky Google? Jako vlastník tabulek je můžeš na sebe navázat a přitom dát různým uživatelům přístup k různým tabulkám aniž by museli mít přístup k těm ostatním.

Bohužel mi firemní síť nepovolí přístup na Tabulky Google takže ano, musí to být excelové soubory uložené na jednom disku přístupném pro všechny.

SharePoint ve firmě nepoužíváte? Případně co oslovit IT správce, zdali nevytasí vhodné řešení z rukávu?

Sharepoin nepoužíváme a buďte rádi že neznáte naše IT takže tudy cesta taky nepovede.

MS Office nemáte? Mají prý nějakou online verzi, bylo to snad v rámci licence.