» Poradna » Mobily

Propojení VHS a TV

Dobrý den. Pro případ občasného přehrátí již historických kazet VHS jsem chtěl propojit přehrávač Panasonic NV-HD630 a LED TV Samsung UE65NU7172.Na první pohled jednoduchá věc: Do SCART výstupu přehrávače redukci na RCA (cinch) a do TV slučovačem YRcRb (přiložen k TV) co jacku AV. Leč TV vstup nenačítá i když ho formálně jako AV na obrazovce zobrazuje. Ctím samozřejmě barevné označení cinchů i přepnutí SCART redukce na IN. Že by připojení pinů ve SCART redukci neodpovídalo prastarému zapojení výstupní SCART zásuvky uvnitř přehrávače?

Odpovědi na otázku

Já takto kdysi propojoval s pomocí SCART / HDMI převodníku. Fungovalo to v rámci kvality SCARTu obstojně.

Ten SCART musíš přepnout na OUT, ne na IN. Signál jde ven z videa.

Tak v první řadě musíš mít redukci SCART/RCA přepnutou na OUT ;)

Díky za jakýkoliv názor. Nicméně je jasné, že jsem zkoušel obě polohy přepínače OUT/IN na redukci SCART. O tom, co je správně, nemá význam polemizovat. Podstatné je, že v obou případech vstup TV AV signál nenačítá. K připomínce o schopnostech TV ještě uvádím, že na vstupech TV Samsung UE65NU7172 se počítá i s s kompozitním vstupem AV, je to tam zcela jasně označeno, AV IN Y L,R a sloučeno do Jacku (a primitivní drátový slučovač je, jak jsem uvedl, dokonce k TV přibalen). K další připomínce poznamenávám, že se mi jedná opravdu jen o občasné přehrátí VHS a kvůli tomu asi nemá smysl staré kazety digitalizovat.Jedná se mi opravdu jen o Váš TECHNICKÝ názor, proč propojení nefunguje.

Na mojom Panasonic NV-HD650 som musel kábel pichnúť do druhého SCART konektoru na tom Panasonicu. Až vtedy to začalo fungovať na Smart TV LG. Myslím, že to bude niečo s prepínacím signálom 12V na tom konektore Scart v Panasonicu. Tiež som si myslel, že TV má nejakú chybu. Už som sa chystal na upgrade firmware keď ma napadla tá spásonosná myšlienka.

Tak v nejhorším to můžeš připojit norálně anténním kabelem a na televizi video naladit.

To je ale opravdu ta nejposlednější možnost...

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že některé novější televize už analog neumí.

Poustet si VHS na 65" obrazovce nechces.... to si tam rovnou zapoj generator nahodnych barevnych fleku Nebude rozumnejsi si tech par rodinnych (pripadne jinych) nahravek nechat digitalizovat?!

To už mu kvalitu moc nezlepší :) Ale je fakt, že ta VHS bude dále degradovat a zhoršovat kvalitu, kdežto digitální záznam už zůstane navěky stejný :)

Nejake vycisteni, doostreni by se dalo poresit, otazka jak moc to ma cenu. Minimalne ten zaznam nebude aspon dale degradovat.

Do jakého režimu je nakonfigurovaný scart na přehrávači a do jakého vstup na TV? Jdeš přes žlutý konektor, tedy AV? YRcRb , RGB a AV jsou 3 různé režimy.

Myslím, že v dobách výroby přehrávače Panasonic NV-HD630 (i když na tehdejší dobu super přístroj) byl znám jen kompozitní systém a stejně ani nemám možnost překonfigurování. Prostě a dobře jsem na SCART výstup nastrčil dnes koupenou redukci, na ni žlutý, červený a bílý cinch a do Jack vstupu na TV (označeného Y, L, R) jednoduchý drátový slučovač (přibalený k TV). Jednoduché jako facka, ale výsledek 0. Pro jistotu jsem ještě zkusil obě polohy přepínače redukce.

Budeš se divit, ale komponentní systém a ještě jako RGB či YUV a dokonce S-VIDEO už existoval dávno. Takže a) je to správný výstupní SCART? b) je správně konfigurován, pokud je v menu videa nějaká konfigurace?Jinak, pokud na SCART nasadíš žlutý CINCH, tak je to už kompozitní výstup (pokud v tom SCART je správně nakonfigurován) a slučovač je blbost (ten se používá mezi komponentním a kompozitním konektorem). Měla by to být jen redukce z těch 3 CINCH na AV jack 3-pin.

Jediným správným řešením je VHS kazety do digitální podoby a přehrávač do sběrného dvora.

Stejně jako Windows XP

Jestli je video funkční, tak proč ho vyhazovat? Jednou už nebude funkční přístroj a někdo si bude chtít něco přehrát, tak si nic nepřehraje. I když už video opravdu nemá budoucnost možná dětem na hraní

Je ten SCART nastaven do správného režimu? Někdy se to dalo nějak konfigurovat, zda RGB či YUV nebo i S-VIDEO (jen u SVHS). Někdy tam bylo víc SCARTů, některý jen vstupní.

Tak to už je historie. Dneska když má TV SCART konektor tak už je to skoro zázrak.

Řeč je o videu ...

Na videu máš dva Scarty, dáváš to do toho správného? Jeden je výstup do TV druhý pro DVD, ap.Tvoje TV má komponentní vstup, tak třeba tenhle kabek: https://audio-video-kabely.heureka.cz/goobay-51307/specifikace/Musí to fungovat

Nemusí se něco v TV ještě přepnout? Není v menu nějaký přepínač mezi složkami YRcRb a CVBS?

Tohle je přímo pro Samsung: https://zbozi.mobilmania.cz/q/redukce+tv+scart+na+hdmi/Anebo redukce Scart - HDMI + kabel HDMI: https://www.lunzo.cz/kabely-a-redukce/scart-ko...

Myslím, že UE65NU7172 už nemá ani tzv. malý SCART, který kdysi Samsungy měly a tahle redukce byla přibalena.

Ty redukce HDMI to Scart apod. dost blbě fungují někdy vůbec.. někdo tady zmiňoval digitalizaci záznamů na Flashku nebo externí HDD... já sem všemi 10 pro ikdyž se kvalita moc nezlepší.. přeci jen pouštíš 720x576 na LCD s min. rozlišením 1920x1080px (neli více) - info o tom jak to bude asi vypadat např. zde: https://www.vhs-prevod.cz/spokojenost/technika-vide...