» Poradna » TV, audio a video

Propojení TV Samsung s PC

Dobry den, prosim o radu. Potrebuji propojit televizi Samsung (UE43TU7092) s pocitacem. Pocitac ma Windows 11 a nedari se mi ani za nic propojit s televizi. Tv i Pc jedou na stejnou wifi. Nevi prosim nekdo, co s tim?Predem dekuji za rady.

Odpovědi na otázku

Zde video

https://youtu.be/FMwTqSm85lg

Pripadne vyndat z el. Tv i router na cca 5min zapojit a zkusit znovu

Dekuji za odkaz. Zkousim podle nej ale stale se nedari... Pri propojeni mi to pise "Nedari se pripojit" :(( Pritom na PC se obrazovka tv ukazuje jako dostupna k pripojeni...

jasne, vypnes PC, zapojis HDMI kabel do PC, druhy koniec do TV samsung. Zapnes PC, na TV samsung nastavis cislo HDMI, do ktoreho si to pichol. Bum, ide to!

To vim taky ze to jde, snazim se to ale pripojit bezdratove

bezdrotovo to nema vyznam, cez chromecast/miracast to ma lag jak swina, nepouzitelne.

To se ani nesnaž, protože bezdrátové propojení je použitelné maximálně tak na prohlížení fotek a obecně statických věcí. Na přenos videa v žádném případě. Na to je potřeba kabel.

Jelikoz vetsina soucasnych televizi ma wifi ryclejsi nez kabelovu sit, takze napr. na stabilni 5GHz wifi siti muze fungovat lepe a rychleji - napriklad pro BR-ripy ktere se priblizuji nebo prekracuji 100Mbps datovy tok Ale nez resit "tupe" zrcadleni obrazovky prez pochybne Miracasty, WiDi apod. spis doporucim reseni pomoci DLNA nebo nejakeho "dospelejsiho" mediaserveru (Plex, Emby).

Sú 2 možnosti : - drôtovo : cez HDMI - pripojíte PC a TV HDMI káblom .. na TV si navolíte príslušný HDMI vstup ... - bezdrôtovo : cez Miracast (pokiaľ to Váš PC podporuje) ... Miracast je celkom použiteľný na prezentáciu fotiek, či pozerania videa ... ale na hranie a ostatné veci náročne na latenciu je to nevhodné .. je tam veľká odozva (lag)

Tedy chceš v TV přehrát filmový soubor uložený v PC a spojení má být přes domácí WiFi?