» Poradna » Mobily

Propojení TV s Kinem

Zdravím,dostal jsem domácí kino, jenomže netuším, jak to propojit s mou televizí, která nemá scart.Zde zasílám foto:https://imgur.com/a/YMlk3LF

Odpovědi na otázku

Je tam SCART takže potřebuješ redukci na A/V. To stojí okolo 35 Kč.

Můžu se zeptat kde to vidíte + odkaz na tu redukci? Jsem z toho blázen.

Jeden odkaz máte tu máte další a to už je okolo 50Kč. Odkaz zde: https://www.secomp.cz/kabel-scart-m-3x-cinch-m-...

A k čemu mu to bude? Ta TV nemá na těch CINCH výstup, ale vstup ;)

No nevidno dobre ale pravdepodobne mu staci 3x cinch

Tak jsem se spletl je to okolo 100Kč. Tu je odkaz od Alzi, skusím sehnat další odkazy. Zde: https://www.alza.cz/oem-scart-3x-cinch-rgb-pr...

Takže scart zapojim do toho kina a ty 3 barevné do televize a potom to tedy půjde, jo? Nic už k tomu nemusím dokupovat? Je tam více těch barevných v té televizi, tak proto se ptám.

Ano půjde, ale musíte počítat stím že je tam nízká kvalita.

Proč nízká kvalita? Nejde to udělat jinak, aby tam byla "dobrá" ?

Ano, zahodit darovane kino do elektroodpadu a poridit neco z tohoto stoleti

A jde vam o vystup obrazu z DVD nebo o vstup zvuku z TV do zesilovace?

Jde mi o to, abych mohl poslouchat hlasitěji filmy + písničky v televizi. Takže ta druhá varianta.

To my máme na zahradě tuto možnost. Jestli chcete můžu vám to vyfotit.

Můžu se s vámi nějak spojit a probrat to? Jsem z toho opravdu blb*j.

No ty nejsi blb, on ti radí nesmysl.

Tak mi prosím poraďte. Do zítřka mám za úkol to zprovoznit a vůbec si nevím rady... 🙄

Ted jsem si tam vsimnul i napisu Optical In, ale samotny konektor tam nevidim. To by bylo idealni reseni.

https://imgur.com/a/ZO7gSG4Jde to teď lépe vidět?

Jj, to kompozitní video a zvuk, ale je to vše pouze vstup.

Výstup je tam digitální optický, ta bílá kostička vpravo vedle připojení internetu.

Takže ten optical digital na té televizi propojim s tím kinem? Pokud dobře chápu?

Takže to znamená, že mám koupit...?

Bohuzel, jak pise Jack z Brna, to je jen vstup

Takže ten optical digital na té televizi propojim s tím kinem? Pokud dobře chápu?

Ano. Opticky kabel z TV zapojite do prevodniku a z nej analogove do vstupu Audio In bily a cerveny.

Takže se ještě naposledy zeptám hloupě.Napíšete mi přesně ty věci, která mám zakoupit?

Opticky kabel Toslink , DAC s optickym vstupem a kabel pro prenos anal. zvuku - to uz zalezi na tom prevodniku, jaky bude mit vystup. Ten FiiO ma vystup 3,5" jack a dva cinche. Je mozne, ze k prevodniku i nejaky kabel bude pribalen.Takhle to pak vypada http://i.otzovik.com/2014/10/17/1403616/img/75...

Jediny vstup, co vidim, je kompozitni - ten zluty cinch + cerveny a bily vstup pro stereo zvuk. TV ale asi nebude mit analogovy vystup, takze budete muset pouzit DA prevodnik

Takže mi řekněte, co mám koupit. Jenom ten DA převodník?

Napred si zjistete, jestli TV nema analogovy vystup, treba i jen sluchatkovy, pokud ne, tak poridit nejaky DAC s optickym vstupem, neco jako https://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215...

A co má být výsledkem propojení?

A/V co jsou činže. Každá televize to má pořád.

Cože? A všimnul sis u těch CINCHů na TV, že je tam napsáno IN, což znamená vstup? Tudíž z nich žádný signál do toho kina nedostane...

Ano všiml. Je to dost zajímavé, ale proč tam jsou 5 činžů. U dvou jsou napsáno video a u toho druhého to nejde přečíst.

Jakých činžů proboha, ani to neumíš pořádně napsat...

Protoze komponentni vstup napriklad?! Mozna by bylo fajn kdyby jste nereadil, kdyz se v problematice ocividne nevyznate

Tu je ještě jeden odkaz. Zde: https://www.compos.cz/kabel-scart-m-3x-cinch-m-... A toto seženete v každém kameném obchodě s elektronikou.

Uzivateli jde ale o opacny smer... prehravani zvuku z TV do DK a to mu s vami odkazovanym kabelem fungovat nebude. Neradte nesmysly

Popravde, jedine rozumne reseni, darovat daroane kino do elektrosrotu a poridit nove domaci kino nebo soundbar jiz s HDMI, kde nebude zadny problem s pripojenim a prenosem i prostoroveho zvuku.Muzete sice k soucasnemu kinu zakoupit prevodnik z digitalu na analog, ale myslim ze kuli nejspis nevalnemu stereo poslehu to nema moc cenu.