» Poradna » Ostatní

Propojení TV s 5.1 repro

Dobrý den,mám doma sice starší, ale zato nádhernou a skvěle hrající repro soustavu 5.1.https://www.czc.cz/redstar-rs-502_2/38595/pr... Dříve jsem měl repro napojený na stolní PC a nyní je chci propojit s TV od samsungu.https://www.datart.cz/-3D-televize-SAMSUNG-UE40... Problém je, že repráky nemají optiku ani HDMI. Prostě pouze cinche, které ústí do 3 jacků. A TV nemá zase 3 jacky.Prosím o radu, co si mám koupit, abych TV s 5.1 propojil. Nejlépe do 1000Kč.Všem děkuij a přeji krásné svátky.

Odpovědi na otázku

jestli má TV optiku, tak asi chytrou krabičkou jako je tahle:http://www.ebay.com/itm/Optical-SPDIF-Coaxial...

Vypadá to jako nejlepší plán co jsem zatim slyšel. Jen se chci ujistit, že to půjde napojit. Všechny reproduktory jsou zapojeny do subwoferu, a z něj ústí 6 cinchů - SL/SR, FL/FR, CEN/CEN - k tomu mám 3 kabely, které ustí do jacků - 2chinch/jack..a tím byly napojeny do zvukovky.Tím pádem bych měl koupit 6x cinch a zapojit do té krabičky - sice mi tam hapruje, že já tam mam CEN/CEN ale asi by jeden z nich měl být SUB. Horší je, že tam je napsane OUTPUT a na krabičce taky...to mi nesedí ale možná je to dobře ?Jinak na krabičce je optic input a na tv je optic out což je asi ok...Opravdu to pujde?

těch 6 cinchů na repro je označených jako OUTPUT? To je nějaké divné.Jak koukám sem:https://www.datart.cz/catalog_img_cz/A01/854/A0... tak tam máš normálně 6x cinch značený jako "5.1 IN Audio input" a do toho musíš zapojit těch 6 cinch kabelů z té krabičky.Krabička z digitální optiky udělá 5.1 analog, takže ty cinche z krabičky jsou logicky "output" a zapojí se do "input" na reprákách.

Ono právě v těch dírkách s 5.1 IN jsou zapojeny repráky.javascript:WebForm_DoPostBackWithOptions(new WebForm_PostBackOptions("ctl04$1074_1029$ctl00$lbtnSave", "", true, "", "", false, true))

cože?v 5.1 Audio IN musí být přece zapojený zvukový výstup z PC!!Kabely do repráků musí lézt ze "Speaker Output"!!!Nechce se mi věřit, že by to ve fabrice zapojili opačně.

pardon máte pravdu, já to tam měl naopak.. Takže v tom případě je to jasné a bude to fungovat ! Mnohokrát Vám děkuji a přeji krásné svátky.Jste nejlepší!

Redukce scart-cinch do 100kč.

Řeč je o 5.1 ... ve SCART nic takového není.

Potřebuješ tento kabel, který připojíš na vstup AUX. Jedná se o STEREO signál a zesilovač si jej sám rozmixuje do všech reproduktorů. http://www.hadex.cz/n036-scart-out-2xcinch-in... Předpokládám, že na optickém výstupu bude také jen nekódované STEREO, takže shánět nějaký Dolby Digital dekodér nemá smysl. ☺

to by musel existovat scart, ze kterého vede 6 cinchů a takový není