» Poradna » Mobily

Propojení TV a domácího kina

Ahoj,mám problém. Televize, settopbox a domácí kino. Ze setopboxu (DVB S2) jde do TV HDMI a teď jak propojit televizi s kinem?Televize: http://www.lg.com/cz/televizory/lg-32LD550-... Kino: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.plMůžu kdyžtak zaslat i co je to za setopbox.

Odpovědi na otázku

Pokud má TV optický digit. výstup a kino vstup, propoj je spolu tímto způsobem.Pokud má TV HDMI vstup s arc zpětným kanálem, použij ho. STB pak zapojíš do kina rovněž pomocí HDMI.

STB má pouze jedno HDMI, to mohu zapojit jenom do televize. Já potřebuji teď z televize dostat do kina pouze zvuk, říkám to správně? O to, že si na kině nepustím DVD mi nejde, potřebuji hlavně dostat do něj zvuk.

Pokud ti jde o to, dostat zvuk z TV do kina, použij optický výstup >> opt. vstup

a to se chytne samo? nemusím na tv nic nastavovat? Protože na TV už jsem ohledně zvuku nebo výstupu nic nenašel...

TV (dle manualu) nema optiku, a ani kino ne.

Jestli ten box ma audio vystup, tak kino ma zase audioi vstup.Tak propojit tohle (ale zase ti nepujde zvuk z TV, ale pouze z toho boxu).

Zalezi, co od toho chce (jestli pouze zvuk z TV do kina, nebo....)?.Kino ma 1 HDMI, TV ma 1 HDMI. Bud box s TV pomoci HDMI, ale pak uz mu zbyva pouze kino s TV pomoci Scartu.

pouze o ten zvuk mi jde. Ale TV má těch HDMI víc...

Prehlid jsem v manualu, 1 HDMI vzadu, 2 HDMI z boku.Ale u vsech je psano vstup, a u kina HDMI zase vystup. Tudyma (dle mne), to nepujde. U scartu v kine je zase taky jenom vystup. Kino ma audio vstup, ale TV (del manualu) ma zase pouze vstupy.

Rozumím tomu správně, že ta televize nemá vůbec žádný výstup ze kterého bych ten zvuk dostal?

Podle manualu ne. Mozna, ze ze scartu, ale zase to kino ma pouze vystup.Nehlede na to, ze ze scartu ti stejne nemusi jit zadny zvuk, v pripade zapojeni pomoci digitalu.

Zapomnel jsem - mozna, ze pomoci redukce scart -> cinch. Ale jak rikam, nemusi to fungovat.https://www.alfa.cz/product.php

jako ten scart bych dal do TV a cinch do kina? není ten scart na tv taky jenom jako vstup? můžu ho tam nastavit jako zdroj ale asi ne jako výstup.

Na scartu pro připojení videa bývá i výstup. (aby šlo nahrávat).

http://www.czc.cz/scart-m-3x-cinch-m-1-2m/6... Ten žlutý je na video, ten nepoužiješ.

tohle zkusit můžu, to mě v podstatě nic stát nebude :)

STB píše, že má koaxiální S/PDIF

A má kino takový vstup, abys to propojil?

kino má akorát ty tři barevné cinche...

Ty cinche na kine jsou:VIDEO OUTPřipojení ke vstupu kompozitního videa na televizoru.AUDIO IN-AUXPřipojení k analogovému výstupu zvuku na televizoru nebo analogovém zařízení.viz.http://download.p4c.philips.com/files/h/hts3520_12/hts352...

promiň, takže z toho tedy vyplívá, že mám smolíčka? :)

Cetl`s to vubec, co se tu pise..?Maximalne to muzes zkusit z te TV pres ten Scart do toho kina.Nemusi to ale fungovat. Je to problem, se do tech manualu podivat a precist si je..?

no četl jsem to všechno, problém je spíš v tom, že se nevyznám co je možné vyřešit převodníkem a co ne a podobně. každopádně díky za váš čas...

No a kam ho zapojis..? Musel bys mit prevodnik z S/PDIF na analog. A ty chces zvuk z TV.

Tohle by nenapadlo ani mýho křečíka "Šmodrchu" tahat zvuk "z" televize. Já se divím že se najde ještě někdo kdo takovejhle dotaz bere vážně.