» Poradna » Mobily

Propojení telefonu s pc

Dobrý den. Mám silně poškozený zrak a mám tedy problém jak s ovládáním telefonu, tak i s přečtením textu na displeji telefonu. Používám ale PC, kde si mohu na svém 24 palcovém monitoru zapnout aplikaci Lupa a nastavit libovolné zvětšení. Hledám proto program, který umožní propojením telefonu s PC a v tomto prostředí mít možnost ovládat telefon, editovat, mazat došlé sms zprávy, atp. Jsem důchodce s dosti nízkým důchodem a proto uvítám program ve verzi free a nebo v té nejlevnější verzi. Můžete prosím poradit? Děkuji. S pozdravem Zdeněk Šafr.

Odpovědi na otázku

Takhle propojit a ovládat telefon přes počítač přímo nejde. Ale hlavně nepíšete, o jaký telefon se jedná. Bez toho opravdu nic poradit nelze, protože všechny telefony nemají stejné možnosti.

Možno toto by mohlo fungovať. https://touchit.sk/aplikacia-vas-telefon-kon...

Vyzkoušels program "Váš telefon" ??? Je součástí W10 (v nabídce Start).

... ve Windows 10 aplikace " Váš telefon " : https://ctrlv.cz/qoUk ...

částečně jde Android také ovládat přes program MyPhoneExplorer.. po spárování můžete posílat sms v okně programu, vytáčt a přijímat hovory (zvuk jde z telefonu). Byla tam i možnost vidět displej mobilu v okně, což by vám pomohlo dost, ale to nevím jestli tam ještě funguje.

tak ano. po připojení telefonu kabelem jde i zobrazovat a ovládat displej.Ale jde jen o telefony s Androidem.

pokud máš smartphone, proč nepoužíváš hlasový výstup?Slabozraký kamarád má tohle na telefonu s androidem a čte mu to prakticky všechno. Případně existují pro špatně vidící aplikace jako Big Launcher.Jinak přes PC se dá s SMS, kontakty apod. pracovat v Myphoneexplorer a myslím, že přes to šlo dokonce z PC volat a přijímat hovory. Program je zdarma.

Pomohlo by napsat co je za telefon. U Nokie se Symbianem stačí mít nainstalovaný Suit nebo jak se to jmenovalo a máš to komplet vyřešené. Jenže tu už asi mít nebudeš...

Bez podrobností o telefonu se na tohle nedá odpovědět. Nicméně spousta telefonů umí na svém USB-C DisplayPort. Většinou to sice není Thunderbolt, takže pořádná rozlišení externích monitorů takové telefony nedají, ale dovedou aspoň připojit průměrný monitor s DisplayPortem.Tady je nějaký seznam mobilů, které to umi (nevím, jak aktuální, prostě nějaký): https://en.everybodywiki.com/List_of_devices_with_vide... S telefonem, který umí DisplayPort přes USB-C, pak není problém ovládat Android myší a klávesnicí a číst si text na velkém monitoru.Leč pozor, USB-C samo o sobě rozhodně nezaručuje podporu DisplayPortu! Je potřeba se ujistit, že tam tahle funkce je. Takový Thunderbolt už sice podporu DisplayPortu zaručuje, ale zatím jsem si nevšiml mobilu s Thunderboltem. (Kdyžtak mě někdo opraví, jestli už takový mobil existuje. Bylo by to bezva, ale nemůžu nic takového najít.)