Propojení staršího monitoru (M2262D) s GPU - který nejvhodnější kabel zvolit?

Zdravím.Chtěl bych se zeptat. Mám starší PC propojený se starším monitorem, konkrétně:- monitor: m2262d-wc - gpu v PC: Sapphire HD 6670 Ultimate 1GB GDDR5 (https://www.czc.cz/sapphire-hd-6670-ultimate... )Nyní mám gpu s monitorem připojený pomocí HDMI, což je špatné. Nemá to pěkné barvy a je to i trochu rozmazané. V manuálu monitoru je, myslím, napsané, že HDMI není pro propojení s PC určeno. Před nějakou dobou jsem tento monitor měl připojený se starší a slabší GPU přes VGA a vše bylo perfektní. Bohužel tato lepší grafika VGA nemá. Přemýšlel jsem na propojení tohoto monitoru a HD6670 GPU přes DVI, ale zjistil jsem, že se u GPU sice uvádí, že má DVI, ale monitor má DVI-D IN (PC).Poradili byste mi, prosím, nejvhodnější variantu? Jaký správný kabel zvolit? Popřípadě, pokud je nejvhodnější DVI, tak který typ, aby ho obě zařízení podporovaly? Děkuji

Odpovědi na otázku

To jsi četl nějakou blbost, protože HDMI je samozřejmě mnohem lepší, než VGA.

V manuálu se píše, že u tohoto monitoru není HDMI určeno pro propojení s PC, ale jen např. s DVD přehrávačem atd... Manuál... VGA fungovalo bezchybně. U HDMI je zhorďená kvalita, která jde vidět.

Neda se na tom tvem TV monitoru oznacit HDMI vstup jako PC? Pak by se vypnul overscan a dalsi kurvitka obrazu.

Nedá. Mám jen na výběr vstupy HDMI, Anténu, DVI atd...

Zkus tohle: DO vybrat vstup HDMI, cervenym tlacitkem Oznaceni vstupu a u HDMI vyber PC

HDMI není pro propojení u tohoto monitoru k propojení s PC. Navíc mi sem tam s HDMI monitor blikne:Manuál uvádí jen 2 možnosti propojení s PC.Manuál: https://ibb.co/j5Lmf0WPotřebuji DVI-D, ale má GPU má DVI nez D, takže nevím, které DVI koupit, aby to bylo v pořádku.

OK, je mozny, ze to HDMI pouzit neumi, manual cist nebudu. Pak tedy pouzij standardni DVI-D kabel.

Např. tento bude fungovat? Když GPU chce DVI a monitor DVI-D? https://www.czc.cz/premiumcord-dvi-d-propojo...

Urcite

Díky za pomoc.

V manuálu se uvádí, že jen vstupy RGB-IN a DVI jsou pro PC.Moc se omlouvám. Nepřipojoval jsem tehdy monitor ke starší GPU promocí VGA, ale pomocí RGB-IN a fungoval bez chyb parádně. RGB-IN však tato HD6670 bohužel nemá. Takže dle manuálu zde:https://ibb.co/j5Lmf0W, se uvádí. že 2. možnost s PC je: je potřeba DVI-D u monitoru, ale DVI u GPU.Navíc nyní s propojením pomocí HDMI obrazovka sem tam blikne. Takže je to špatně. Který DVI mám vzít, aby to bylo v pořádku? Nevyznám se v DVI-D a DVI... Děkuji

Dví d