» Poradna » Počítačové sítě

Propojení síťové tiskárny s Wi-Fi routerem

Dobrý den, řekněme, že mám notebook, Wi-Fi a síťovou tiskárnu. Když mám připojený notebook do sítě, ve které je tiskárna, tak mohu bez problémů tisknou. Ovšem, když se odpojím od kabelu a připojím se k Wi-Fi, tak tisknou nemohu. Nevíte jak prosím nastavit Wi-Fi, aby byla propojená s tiskárnou a šlo z ní tisknou? Dodávám, že tiskárna není připojená k Wi-Fi kabelem (a připojit ji nemohu ze soukr. důvodu). Typ tiskárny: Xerox WorkCenter 7220; Typ notebooku: Lenovo Yoga 500 a Typ Wi-Fi?: Tp-Link TL-WR741ND.Předem a mockrát děkuji za odpověď ,kajicek94

Odpovědi na otázku

Vobec som to nepochopil, ako to mas zapojene. Sorry.Tlaciaren je pirpojena do domacej WiFi alebo ma vytvorenu vlastnu WiFi siet?

Není připojena k Wi-Fi, ale je připojena k síti firmy a ta wi-fi prostě nechce vzít tiskárny z firemní sítě. Pomůže toto? (http://leteckaposta.cz/388761554)

Ty chceš tisknout ve firmě, a posílat to tam přez internet? Napadají mně dvě bezpečné metody - VPN klient na notebooku, pak se můžeš připojit úplně odkudkoli, nebo sítě propojit tunelem, ale to tvůj TP-Link neumí.Nebezpečné by bylo, kdybys patřičné porty pro tiskárnu poslal NATem z veřejné IP adresy - bez dalšího zabezpečení by tam mohl tisknout kdokoli.

To nepojde ani keby sa rozkrajal:If the printer is connected to your wired network, you can configure wireless settings in Xerox ® CentreWare ® Internet Services. You can also connect directly to a wireless network. For details, see Connecting to a Wireless Network on page 32.Note: You cannot connect to a wired network and a wireless network at the same time.

Co myslíš tím Wi-Fi a co tím wi-fi?

Tp-Link TL-WR741ND není žádná Wi-Fi, ale router s wifi. Pro pochopení tvého problému je zapotřebí používat správnou terminologii. Takže začni tím, co a jak je k čemu připojeno a přes co.

Omlouvám se

Omluva prijata. A teraz by si to mohol skusit popisat znova(leteckupostu som neotvaral).Pouzi vyrazy : Router(to je ten TPlink s antenkami), WiFi=bezdratova siet, ktoru vytvara Router, KABEL alebo LAN pre pripojenie kablom.

Note: For details on configuring wireless network settings, see the System Administrator Guide at www.xerox.com/office/WC7220_WC7225docs.

V špecifikácii pripojenia sa píše:Pripojenie 10/100/1000Base-T Ethernet, priama tlač z vysokorýchlostného portu USB 2.0, voliteľný adaptér siete Wi-Fi (s bezdrôtovým adaptérom USB spoločnosti Xerox®)Neznamená to, že tlačiareň nemá vstavané wifi, ale potrebuješ usb wifi adaptér?

Firemní tiskárna? V tom případně je to jednoduché - kontaktuj správce sítě.

ale on je správce síťě