» Poradna » Počítačové sítě

Propojení síťí přes mobil

Ahoj. Prosím o radu. Bude tady určitě někdo kdo se tím zabývá. Koupil jsem docházkový systém pro moji firmu. cca 6lidí. Ale chodí si do práce jak do holubníku. Ale to nechci řešit. Jenže tento docházkový systém má port TCP. a když ho připojím do sítě tak vidím docházku takřka on-line. Jenže dílna je 20km od mého domu kde mám kancelář (takovou obývákovou jsme menší firma tak šetříme). A tak bych potřeboval propojit ten docházkový systém s mojí síťí. A to tak že dám do dílny starej mobil s androidem a router s wifi. Android pošle internet do routeru přes wifi a ten to předá do docházkového systému přes TCP. Sladím IP adresy třeba telefon 15.5.5.10 (mám simku vodafone k red tarifu s internetem zdarma.)router 15.5.5.11docházkový systém 15.5.5.12a doma tuž mám síť s ip adresami také router 15.5.5.1pc 15.5.5.110Ale jak propojit tyto sítě mezi sebou. Aby si docházkový systém i pc mylseli že jsou v jedné síťi. Prosím o rady. Díky.

Odpovědi na otázku

Ještě mě napadlo že se to řešilo v nějakém computeru. Myslím že minulý rok. Vím to protože to zmiňovali v týdnu živě. Nevíte někdo v jakém vydání computeru to najdu?

Tohle se řeší VPN sítí mezi lokalitami, pak nezáleží na poskytovateli, komunikace se šifruje a nedá se falšovat... Další řešení je placená služba od poskytovatele který ti propojení zařídí.Většina serverů nemusí být ve stejné síti s klientem aby mohli komunikovat, tohle zase řeší správně nastavené směrování.Sice to nebude zadarmo, ale měl bys zvážit službu která bude garantovat nějakou záruku a servis, nejlépe od firmy která nezavře za měsíc, tady dostaneš rady, ale vyřešit to budeš muset ty.

A co konkrétně. Jako jaká služba toto nabízí. Abych se mohl odrazit.

O tom co by pro tebe mohl udělat poskytovatel připojení se informuj u jejich obchodníků, stačí jim vysvětlit co potřebuješ, pro datové služby mají specialisty.

Nebude jednodussi zaridit veřejnou IP, zpřístupnit port dochakoveho terminalu a pak se softwarem pripojovat na tu veřejnou IP?

Nebude, kvůli bezpečnosti, vystavit tu docházkovou krabici napřímo ven nemusí dobře dopadnout (hack, (d)dos) - těžko říct jak je to odolné.