» Poradna » Programy

Propojení settopboxu s repro

Zdravím, z UPC mi přivezli nový settop box, který má audio výstup přes S/PDIF, nicméně já mám zesilovač, který má vstupy jen cinch. Takže jediné jak mi zatím jde zvuk, je ze settop boxu do TV přes HDMI a z televize Cinchem do zesilovače... Neměl by někdo tip na zesilovač , který má S/PDIF vstup a výstupy do repro klasicky oholený drát, nejlépe abych se vešel do 2000,- ?

Odpovědi na otázku

Takovy "zesilovac" se jemnuje domaci kino. A za tyhle penize to fakt nebude.Digitalni zvuk na vstupu, dekodovani, analogovy zvuk na vystupech pro repra.

domácí kino? Není to náhodou AV reciever? Za ty prachy jedině nějaký použitý a ještě sotva. Kouknout po bazoši, aukru atp. Něco se tam v této cenové kategorii zrovna draží.A nebo si trošku připlatit a vzít nový. Aspoň to bude vybaveno moderními vstupy jako jsou HDMI, USB atp. a hlavně to bude se zárukou.http://av-prijimace.heureka.cz/f:12267:281569/v té spodní cenové kategorii, bych vzal asi to Onkyo z Datartu. (poznámka pro neznalé - Onkyo není nějaký čínský aušusmejkr, ale kvalitní japonský výrobce audiotechniky)

Onkyo mozno bolo dobre volakedy. V sucastnosti aj vyrobky renomovanych firiem stoja za figu. AV Receiver pod cenou 25tis korun sa da povazovat za aušus. Da sa to jednoducho spoznat na parametri THD. Zosilovac, ktory ma skreslenie blizke 1% sa nevola zosilovac, ale skreslovac !Ono to Onkyo vyzera lepsie ako vsetky ostatne vyrobky podobnej ceny, pripadne aj ceny 2x vyssej, ale iba dovtedy ak niekto nezacne rozmyslat ako to v tej specifikacii je napisane. Take sachy co robia s tym parametrom THD v specifikacii aby to nevyzeralo az tak spatne, pretoze vsetky pordukty do cenovej kategorie 15tis korun pouzivaju novy vynelez zosilovaca "Class-D", ktory je mozno fajn pre ozvucenie velkych priestorov, ale nie na HiFi. Na Hi-End skoda pomysliet. A to este malokto vie, ze uz aj koncove stupne maju firmware.

tak jasně, tohle nebude hračka pro audiofila, ale pro běžného uživatele si myslím, že to bude naprosto dostačující. Víceméně můj koment "Onkyo je dobrý" byl míněn jen kvůli tomu, že je to u laiků neznámá značka. Když jsem se bavil na toto téma se známými, tak ti obvykle kvalitu audiosystému posuzují podle toho, jaký kravál to dělá a jestli se jim zježí chlupy na těle. Ti "vzdělanější" podle hudebního výkonu, případně podle materiálu repro. Jen u jednoho bych byl schopen říci, že se vzdáleně blíží "pravdě" - ten alespoň ví, jací výrobci jsou v tomto oboru dobří (Yamaha, Onkyo, Denon, Marantz, Harman-Kardon ...), resp. nekoupil by si šmejdy(v této oblasti) jako je Panasonic, Samsung atp.

No dnesny audiofil bude asi pod skratkou "otupeny" audiofil, pretoze aj Teslacke zosilovace mali omnoho mensie skreslenie. To mozno este nevies, ze to 1% je merane pri polovicnom vykone koncoveho stupna, pretoze pri plnom vykone THD dramaticky narastie az na 10%. Da sa povedat, ze vyrobky spred socialistickej ery za cias nastupu rozhlasoveho vysielania hrali lepsie. Tudiz kvalitou sa to vracia o 100 rokov naspat. Ale na mp3 staci. Ci je kraval taky alebo onaky, vsetko jedno.Inak sa to da spoznat aj podla vahy. 5x100W klasicky koncak by vazil omnoho viac ako 7.5kg.

je to bohužel tak jak píšeš Děda měl elektronkový zesík od Blaupunktu (jestli se nepletu tak 2x75W), vážil asi 40kg a nikdy jsem neslyšel tak krásný zvuk.Musíš to brát tak, že i ti výrobci, co dříve prodávali jen špičkové HiFi, musí prodávat i spotřební elektroniku, aby se uživili. Audiofilů moc v populaci není a i když jsou, tak je nic nenutí k výměně HW.Nicméně na připojení k UPC settopboxu bude to Onkyo(nebo něco podobného) až až. Pokud by byl audiofilem, tak se dvěma tisícovkama by se styděl jít i pro kabely k repro

No jo elektronky... to je zas ina kapitola.Postupne kvalita upada. Vynalezom tranzistoru sme sa naucili pocuvat tranzistorovy zvuk, potom prisla digitalizacia do zvuku, teraz skore cela populacia pocuva komprimovany zvuk, koncaky trasferuju zvuk do reprakov presne rovnako ako sa ovladaju v pocitaci ventilatory (PWM modulacia) a skreslenie furt narasta. Uvidime za niekolko 10-roci, mozno ze nam nebude vadit ani 50% skreslenie a vyrobci nam povedia, vsak co chcete za 600 korun, hra to "nadherne".Inak nepripada ti to divne s tym skreslenim ked sa kuknes na THD zvukovej karty?

předpokládám, že máš na mysli to mikrozkreslení proti třeba tomu recieveru. Je to divné.

kdyby tě zajímalo, jak to Onkyo vypadá uvnitř http://www.areadvd.de/hardware/2011/onkyo_tx_sr... (imho to zkreslení může být klidně SW "vlastnost", aby to nekonkurovalo vyšším řadám)

No je uzasne sledovat ako sa uzivatelia predhanaju v kupeni co najlepsej zvukovky a rozmyslaju (snivaju) o reprakoch JBL, Canton a pod, pricom ako zosilovac pouziju nieco taketo.Nie, to nieje sw vlastnost, ale vlastnost technologie. Kukni na zosilovace triedy Class-D, alebo skor na technologiu ako na hotove vyrobky.Stretol som sa s tymto kedysi davno este v profi oblasti. Pouzivalo sa to na ozvucovanie kinosal, divadiel, stadionov napriklad v prevedeni koncaku 1x2500W do 19" racku vysky 4". Teraz to bude mozno aj mensie.V tejto oblasti nejake vyssie skreslenie nevadi, ale myslim, ze ako zosilovac do domacich aparatur to zatial nieje vhodne. Resp. aby to malo prijatelne skreslenie muselo by sa to pouzivat tak zhruba do 1/5 az 1/10 svojho vykonu.Vyplyva z toho, ze 120W koniec by mohol mat tak zhruba 20W aby to hralo prijatelne. Zaujimava vlastnost tejto technologie je, ze pred reprakmi je filter, ktory vyhladzuje priebeh z toho rozkuskovaneho signalu, pretoze pred filtrom je nosna 4MHz vlna. Da sa povedat, ze taky maly KV vysielac.

a nevadi ti, ze ty elektronky maji vesi zkresleni nez ten levnej tranzistorak? ja vim, ono to zkresleni elektronek je takove "hezci, teplejsi"

A co použít externí DTS/AC3 decoder?Něco takového:http://www.alibaba.com/showroom/ac3-dts-decoder....

Něco takového k připojení původního zesilovače by nešlo loužít?http://www.zbozi.cz/vyrobek/redukce-scart-3x-...

Ahoj,použij převodník z digitálního signálu SPDIF na 2x CINCH a koupíš ho např: http://www.mironet.cz/prevodnik-z-digitalniho-s... a ktomu opt. kabel toslink, pokud nemáš - délka je na toběhttp://www.mironet.cz/digitus-toslink-odt-propo...