» Poradna » Mobily

Propojení s protektorem HDMI

Zdravím, prosím o radu, pokud někdo bude vědět. Nedaří se mi propojit Xiaomi 10 pro s protektorem (Čína) přes HDMI. Myslel jsem, že propojení kabelem usb-c to HDMI bude jednoduché a telefon se bude hned zrcadlit. Ale bohužel nic. Je třeba nějaké další nastavení v telefonu? Ještě jiný kabel? Nebo něco dalšího......? Díky

Odpovědi na otázku

A víš jistě, že ten telefon podporuje MHL?

MHL - bohužel mně nic neříkající zkratka 😒 ale už jsem na ni v této souvislosti narazil. Poradis jak zjistit jestli to mobil podporuje? Diky

Ideálně se podívat na specifikace telefonu na webu výrobce

Podle https://youtu.be/s7yzkeIyaOc telefony Xiaomi ani Redmi nepodporují MHL, ale dá se to obejít použitím DisplayLink adaptéru a aplikací DisplayLink Presenter.

Ahoj, vyřeší to třeba tento adaptér? https://m.alza.cz/akasa-usb-type-c-adapter-...

Hlavně to musí umět mobil. Propojeni s pocitacem umí rada Samsung galaxy s8,s9,s10. Note. Hdmi konektor maji tusim jenom nějaké superdrahe xperie. Záleží o co ti primárně jde, jestli o přenášení obrazu a zvuku tak to zvládá USB c-zalezi co mas za zařízení na druhé strane, nevím proč tam rves hdmi, ale hadam ze to bude nějaká prehistorická plasmova televize.

Nemají ty super drahé Xperie náhodou HDMI vstup? Jestli se nepletu tak byly cíleny na použití jako náhledové monitory k foťákům a pro streamování obsahu z HDMI.

Ano u xperii je to pro použití sekund. Displaye. V podstate sem se mu snazil vysvetlit, ze ne kazdy mobil to umi. Zapomněl jsem jeste na s20, s21 a nove mototoly, nic nemění na tom, ze hdmi je zastaraly. USB c umí vse.

Ahoj, mám Xiaomi 10 pro, který má usb-c. Na druhé straně je projektor s HDMI. Rád bych na tom pouštěl obsah (fotky, video, TV atd.....)

To máš asi smůlu.

Jaký protektor? Máš to tam 2x, tak to asi překlep nebude.

Ahoj, je to projektor z wish, takže Čína (no Name) . Primárně určen na promítání sportovních přenosů, MS hokej, olympiáda, ME fotbal..... letos je toho dost 😀 přes wi-fi připojit jde ale nestíhá to..... Z notebooku HDMI funguje (zrcadlení obrazu) Z Xiaomi 10 pro se mi to přes HDMI nedaří rozjet....

USB-C je iba konektor, nehovori nic o tom, ake rozhranie dane zariadenie podporuje, t.j. ci cez to obraz v nejakom formate na externy display dostanes alebo nie, musia to podporovat ovladace. V pripade mobilu to znamena, ze ten mobil musi podporovat MHL, inak mas smolu a fungovat to nebude. To ze mas kabel, ktory ide zapojit do oboch zariadeni neznamena, ze to fungovat bude. A ako tu uz bolo spomenute, Xiaomi MHL nepodporuje, takze s tymto zapojenim mas smolu a fungovat to nebude ani ked sa postavis na hlavu.