» Poradna » Mobily

Propojení PC a audio zesilovače přes internet - záhady, dotazy

Mám receiver Denon AVR X1000 připojený k UPC modemu, ke stejnému jako PC, dále mám externí zvukovku a ta je optikou napojená také na Denona. 1. Předně, taková zajímavost: Do mobilu jsem stáhnul aplikaci AVR-Remote a pokud je mobil připojený ke zmíněnému wifi modemu, můžu mobilem ovládat Denona. Denon vlastně přijímá příkazy přes internetový kabel a modem ho vnímá jako nějaký serwer se kterým mobil komunikuje?2. Nyní k věci. Pouštěl jsem hudbu z PC (přehrávač Winamp s vypnutými úpravami zvuku) přes zmíněnou zvukovku do optického vstupu Denonu a předpokládal jsem, že takto z toho dostanu maximum kvality. Ale náhodou jsem zjistil: Když dám na hudební soubor pravý klik, v menu je mj. položka "Přehrávat v zařízení" a jediná položka v podmenu je "Denon AVR X1000". To když zvolím, spustí se v PC okno přehrávače "Denon AVR X1000", vstup na Denonu s přepne z optiky na "Network", což je internet (tím se dají přehrávat internetová rádia, která si najde) a začne se soubor přehrávat (kde se v PC vzal denonovský přehrávač, když jsem nic takového neinstaloval?). Když Denona přepnu na jiný vstup, tak se přehrávač zastaví, komunikace je tedy obousměrná. Zdá se mi, že hudba přehrávaná tímto způsobem je čistší, výraznější a hezčí než přes tu zvukovku propojenou optikou. Opravdu je to možné, když se v obou případech jedná o digitální přenos? Budu rád za každé poučení :)

Odpovědi na otázku

Pokud má někdo takovou odvahu, že dočetl ten grafomanský výzvratek, pak doporučuji i:http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx a obzvláště pro mne: http://www.zive.cz/poradna/bytovy-rozvadec-j... Doufám, že statečný jedinec dojde k příslušné odpovědi:"Nechte to koňovi, má větší hlavu!"

Mozna to pro tebe bude novina ale kvalitu zvuku ovlivnuje zejmena kvalita DAC prevodniku a ta asi u integrovane zvukovky moc dobra nebude. Opticky kabel slouzi pouze k transportu 1 a 0 z bodu A do bodu B a jeho vyhodou proti klasickemu metalickemu kabelu je mnohonasobne vyssi prenosova rychlost a odolnost proti ruznym rusenim ale kvalitu zvuku ti nijak nevylepsi.

Tou optikou by měl jít digitální signál, popis v manuálu: "Konektory pro vstup digitálního zvuku (DIGITAL AUDIO)"