» Poradna » Notebooky

Propojení notebooku Lenovo G50-80 přes HDMI z televizí

Ahoj, prosím o radu jak propojit notebook Lenovo G50-80 přes HDMI s televizí Gogen. Máme Windows 10. Když zapojím kabel do notebooku, nic se neděje. Ve chvíli kdy ho zapojím i do tv, tak se vše otevřené jakoby shodní na lištu, zůstane jenom plocha. Na chvíli zmizí i myš a nejde nic spustit. Našla jsem na diskuzích, že je potřeba stáhnout nějaké ovladače, to jsem udělala. Zkoušela jsem i zkratku win+p kde jsou možnosti promítání. Ale prostě jakmile se to zapojí, nic nejde a televize hlásí žádný signál. Takže pokud někdo poradí, budu ráda. V případě rady prosím vysvětlení pro amatéry

Odpovědi na otázku

Podle popisu stačí jenom na televizi vybrat správné HDMI, které se má zobrazit. Které přesně to je vám nikdo neřekne, protože nevíme kam jste to strčila.

máme HDMI 1 a 2. Takže na televizi zapínám vždy hdmi ve kterém je kabel zapojený. Tak velký amatér zase nejsem . Pro jistotu jsem zkusila vždy obě možnosti

ještě ovladače stahovala z této stránky https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an... . Ale jen pro Displej a video grafiky. Je potřeba ještě něco jiného?

máme HDMI 1 a 2. Takže na televizi zapínám vždy hdmi ve kterém je kabel zapojený. Tak velký amatér zase nejsem . Pro jistotu jsem zkusila vždy obě možnosti

ještě ovladače stahovala z této stránky https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an... . Ale jen pro Displej a video grafiky. Je potřeba ještě něco jiného?

Profesionál - oborem se živí.Amatér - oboru rozumí, ale neživí se tím.Laik - v oboru se neorientuje.

Tohle jsem přesně čekala, naprosto zbytečná reakce, co vůbec neřeší problém.

Setkal jsem i s tím, že si kablík nerozuměl s HDMi portem v tv. Propojoval jsem ntb DELL s tv Gogen. Schvalně jsem koupil (jsem si myslel, že kvalitní) kabel HDMi s pozlacenými konektory a propojit to prostě nešlo. Chovalo se to stejně jako u Vás. Ntb hlásil, že je propojeno i ukazoval v ovladači grafiky detekovanou tv, ale na tv nic nebylo. Pak jsem si půjčil úplně obyčejný HDMi kabel a světe div se, vše fungovalo. Takže vyzkoušejte i jiný HDMi kabel.

noo, tak stejný problém . Nový kabel s pozlaceným konektorem. Vyhrabala jsem starý a ono to funguje. Děkuji

Duvod zapojovani PC do TV? Pokud je to z duvodu sledovani multimedialniho obsahu (cti filmicky/serialky) nebude snazsi pouzit trvale zapojeny prehravac, nez tam neustale zapojovat PC?