» Poradna » Počítačové sítě

Propojení nemovitostí přes wifi síť

Zdravim, mam takovou vec, potrebuju propojit dva domy netem.V prvnim je wi-fi net 5,4 GHz, a k nemu bych chtel propijit druhy dum, ktery je vzdaleny asi 200 m pres wi-fi.Napada me to asi tak, ze bych potreboval v prvnim dome nejaky vysilac asi 2,4 GHz a ve druhem primac, nepotrebuju aby komunikovali v siti, pouze aby tam byl jednosmerny provoz z prvniho domu do druheho.Protoze se nejak nepohybuju v hardwaru, tak bych potreboval poradit, co je na to vsechno potreba, jake s tim mate zkusenosti a na co si dat pozor(krome toho aby tam byl primy vyhled apd.)Predem diky za info

Odpovědi na otázku

rict poskytovateli internetu, aby pripojil druhy dum sam, vetsina nema rada sdileni pripojeni na vice domu a uzivatelu

Koupite dve AP a zapojite je jako bridge coz se chova jako kabel.

Jedine prez ubiqiti nano station outdoor. To mas ap s antenami. Jednosmerny provoz neexistuje, vzdy je obousnerny, ty zarizeni musi spolu komunikovat preci aby se domluvily.

A proč chceš na na pojítko 2.4 GHz? Použij 5 GHz, to pásmo je přece jenom o trochu méně zarušené a zejména u pojítka se dvěma směrovými anténami se snáze najde nějaký kanál, který nebude příliš rušený (v pásmu 5 GHz je k dispozici více kanálů a nepřekrývají se). Buď ty výše uvedené nanostation, nebo třeba nějaké venkovní Mikrotiky http://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/Ven... + http://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/Ven... (na pojítko je potřeba minimálně jedna jednotka s licencí level 4 nebo vyšší, druhá může být levnější s L3).

Dle dotazu s tím nemáš žádnou zkušenost.Proto bych pro tebe doporučil spíš http://www.i4wifi.cz/Ubiquiti-NS-Bullet/AirMAX... co by jsi možná zvládnul nakonfigurovat sám.Ale určitě by bylo lepší sehnat aspoň někoho na konzultaci, abys neudělal nějak banální chybu. Hlavně vybrat správně kanál v 5GHz + výkon. Tam jsou jistá pravidla.