Propojení monitoru VGA?

Zdravím, mám otázku budu mít (starej) notebook a budu ho chtít propojit s monitorem, ale notebook nemá HDMI a pouze VGA a ta otázka zní myslíte, že by to šlo spojit přes VGA , ( nebo koupit redukci z VGA na HDMI pokud tedy existuje. Děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Existují,ale jsou dost drahé.

Nebo spíše jestli bych koupil VGA ? To se dá propojit ne?

Ano pokud má monitor VGA vstup, tak proč ne že :) .

Redukce HDMI na VGA neexistují. Jsou to převodníky (adaptéry) a jsou relativně drahé (nejlevnější kolem 500Kč), protože uvnitř musí být "drobná" elektronika a musí být napájené.

p.s.: Některým stačí napájení z HDMI konektoru.

Redukcia je "predradovnie" z jedneho konektora na iny.Ty chces menit analogovy signal na digitalny. Na to treba elektroniku - prevodnik, nie redukciu.

Také redukcie a prevodníky existujú , dokonca je asi 100-150 rôznych kombinácii, na všetko. VGA-HDMI je ten najbežnejší. Ale ty si myslíš , že keď dáš redukciu VGA-optický kabel budeš mať na monitore minimálne HD , alebo 4K ? Len čakaj.

Žádné redukce VGA/HDMI neexistují...

Ok děkuji za rady, prostě to spojím Vga kabelem a uvidím co bude, potom tedy budu asi přemýšlet nad redukci.

Pokud má monitor i notebook VGA, tak je nesmysl uvažovat o čemkoliv jiném, než o propojení VGA kabelem :) Každý převodník ti jen zhorší obraz.

Najdi si význam slova redukce. Ani pro ty dva prodrátované konektory ti není úplně ok, lepší je pojem přechodka, ale dá se to zkousnout a není až tak mimo, jako říkat redukce něčemu, co nic neredukuje, ale co převádí dva různé signály a v čem je elektronika. Redukce pro převodníky se opravdu hodně blbě vžilo (mezi laiky), ale žádný, alespoň trochu znalý člověk tomu snad tak neříká (no, některé e-shopy to tak blbě mají...).Redukce není jiné slovo pro převodník!