Propojení kláves s PC

Hledám něco na propojení starších kláves YAMAHA a PC. Potřebuju, aby se mi to co hraju ukládalo do zvukových souborů. Máte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Co kdybys propojil nejaky audio vystup z klaves na vstup zvukovky Line In. K zaznamu muzes pouzit libovolny audiosoft. Treba CoolEdit a pod.

Máš to ozkoušený nebo jentak hádáš? A co USB midi cable, s tím by to šlo taky?

Nemam to odzkouseny, ale troufam si tvrdit, ze na 100% vim, o cem mluvim. Potrebujes obycenou stinenou dvojlinku. Na jednom konci stereo Jack 6.3mm (zapojit do klaves na vystup PHONES/AUX OUT) a na druhem konci taky stereo Jack 3.5mm (zapojit do zvukove karty do Line in alias Aux in - modry vstup). Pro zaznam pouzivam CoolEditPro. Ale vyhovi jiste i nejaky volne pristupny sw.

http://www.gme.cz/cz/kabel-jack-3-5-m-m-1-5... ...

plus

http://www.gme.cz/cz/sca-2032-p809-023.html...

Ještě jednou se míchám do debaty.Pc maker má naprostou pravdu,to mohu potvrdit jako aktivní klávesák,pouze si myslím,že CoolEdit je pro začátečníka příliš složitý i proto,že je v angličtině.Já sám to mám doma v mém studiu takto propojeno přes mixpult a funguje to.A ty debaty o Midi jsou úplně mimo,viz můj dřívější příspěvek dole.

Prosim je nejakym zpusobem mozny propojit pomoci midi casio xw g1 a casio wk 3300?potreboval bych jednim ovladat obe diky...

Hele a to víš, nebo tipuješ? Pokud tipuješ, tak mlč. Pokud víš - mluv

Pokud mají dotyčné PC a Yamaha midi porty, měl by stačit program Anvil Studio.

No, jde o to, že ty mý klávesi jsou trošku starší záležitost, yamaha psr 220. MIDI porty to má, a pc samozrejme usb má, presto jsem se ale na jedné diskuzi dočet, že to prý funguje až od Y-PSR 500, cemuž nějak nemůžu porozumět.

Manuál ke klávesám najdete na adrese http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/emi/english/po... ... Připojení k PC je popsáno na straně 39. Potřebuje midi porty na obou stranách (klávesy i PC) a příslušné propojovací šňůry / redukce z 2x DIN na Canon D 15 pinů. Pokud PC nemá game/midi port, tak jeho USB náhradu.

Tak ľahké to nebude, klávesy s midi, napíchnuť rovno do zvukovky pc?Najprv si kúp poriadnu zvukovku s usb, alebo fire wire a potom ťa čaká ešte strastiplná cesta s midi clock.Ale poradím Ti:Magix samplitude.Len si priprav 30 litrov a asi 2 roky učenia.

Je třeba si ujasnit pojmy.Za zvukové soubory lze považovat na př..mp3,wav.Midi soubory nejsou zvukové soubory,je to soubor povelů,pomocí nichž se ovládá nějaké MIDI zařízení(klávesy,světla a jiné).Z dotazu jsem pochopil,že chceš uložit svoji produkci jako zvukový soubor,tudíž ze sluchátkového výstupu Yamahy stačí propojka na In zvukové karty a v reálném čase zaznamenat svoje dílo.Pro nahrání do formátu mp3 doporučuji MP3 Direct.

Tím pádem pokud sem to dobře pochopil lze tímto způsobem nahrávat z akusticko-elektricke kytary s výstupem na 6,3 Jack ... Opravte mne pokud se mýlím dík :)

I z kytary omlouvám se za překlep :)

wnwnenen