» Poradna » Web a internet

Propojení Exchange a Gmailu přes Outlook?

Zdravím a prosím o radu.Používáme firemní exchange server, kam mi chodí mimo jiné i události v kalendáři. Firemní nastavení požaduje, že když chci spojit mobil (Android) s Exchange, tak do něj musím nainstalovat certifikát a to nastaví mimo jiné i zabezpečení, takže musíme používat číselný PIN a podobné otravnosti. To je hrozné a proto přímou komunikaci s Exchange nikdo nevyužívá, jenom IMAP, ale to je zase jen mail. S tou bezpečností nikdo nehne, to je nařízení shora.Osobně používám hlavně soukromý gmail, i na kalendář, v mobilu. Takže mě napadalo, jestli by nešlo připojit k Outlooku v práci i ten gmailový účet a nějak nastavit, aby se události z Exchange kalendáře kopírovaly do Gmail kalendáře a tím i na mobil. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji...

Odpovědi na otázku

Pro instalaci certifikatu bez nutnosty zvyseneho zabezpeceni vynuceneho domenou pouzij nasledujici prikaz:certutil -user -importpfx "cesta\jmeno_certifikatu"Pokud mas WinXP, musis si dosinstalovat adminpak (ke stazeni na MS), abys tam certutil.exe dostal - tohle muze bohuzel jen admin. Vlastni import certifikatu uz primo pod user uctem.

Chápu to tak, že problém se zabezpečením certifikátu má v Android telefonu. A tam to by se dalo obejít jenom v nějakém rootovaném přístroji, předpokládám...

ahoj, já na pouze jednosměrnou(!) synchronizaci Outlook (Exchange) -> Google Calendar používám tenhle prográmek - Outlook Google Calendar: http://outlookgooglesync.codeplex.com/

Tak to je sice v principu něco úplně jiného, než jsem měl na mysli, ale tím lépe. napoprvé mi to sice v kalendáři smazalo všechny budoucí akce, ale to se dá zvládnout Funguje to velmi dobře. Nastavil jsem si v Gmailu další kalendář, do kterého se syncují události z Outlooku a mám to teda i různými barvičkami, což je přehledné. Paráda, díky moc.

omlouvám se, zapomněl jsem upozornit na "nutnost" vytvoření spec. kalendáře - měl jsem stejný problém na začátku....Jsem rád, pokud jsem mohl pomoci D.