» Poradna » Počítačové sítě

Propojení dvou wifi routerů

Mám doma 2 routery. Starší Comtrend VR-3026e V2 (od o2) a novější Zyxel VMG8626-T50B (od Vodafone), přes který teď jde internet.Chtěl bych Comtrend použít pro rozšíření dosahu internetu. Tedy, že Zyxel přijímá internet a posílá ho přes wifi, kterou přijímá Comtrend a posílá ho dál (jako přes wifi, tak kabel). Je to možné? A jak?

Odpovědi na otázku

je to *Dsl router, takze nema preco vediet prijimat a posielat bezdrot internet. Mozes ho vsak pouzit na vytvorenie "druhej wifi" a po vhodnom nastaveni a prepojeni KABLOM to pojde. Kasli na to a zakup 3pack TPlink Deco.

Zařízení, které chytá wifi a zase ho vysílá do vzduchu a současně ho posílá do kabelu se jmenuje univerzální repeater nebo range extender. Moc to nefunguje a co do spolehlivosti, rychlosti a výpadků je to cesta do pekla. Ten starý modem Comtrend tento režim neumí.Natáhni kabel, propoj Zyxel a Comtrend LAN do LAN, nastav na Comtrendu nekolidující IP-adresu a vypni na něm DHCP server a bude to fungovat lépe, než univerzální repeater.

ak by ti stačilo iba ďalej po kábli tak to pôjde