» Poradna » Počítačové sítě

Propojení Dvou sítí

Ahoj, potřeboval bych popostrčit.Situace je taková za v domácí síti bez veřejné Ip adresy mám Tp-link Archer C7 a v praci Mikrotic s verejnou IP , potreboval bych aby zarizeni v domaci siti byly videt v mikrotiku.

Odpovědi na otázku

Pořiď si Mikrotika i domů. V práci nastavíš na Mikrotikovi s veřejnou IP-adresiu VPN server, doma na Mikrotikovi VPN klienta, který se bude automaticky připojovat na ten pracovní VPN server a trvale udržovat otevřené VPN spojení. (Tak to mám i já, aby mohly běžet v práci v noci automatické zálohy na disk připojený k domácímu Mikrotikovi)Pokud máš doma NAs-server, je možné, že bude umět zřídit VPN-klienta na sobě, takže bys druhého Mikrotika nepotřeboval.

Nebo nahrej do archera wrt firmware kde openvpn nebo jineho vpn klienta doinstalujes. Pak postup stejny jako Vladimír nademnou. Nemusis utracet za mtik domu

No ale toto asi neudelas "aby byli videt v mikrotiku" na mtiku uvidis jen jedno zarizeni a to tvuj router, nebo spise kazde zarizeni pripojene k vpn, ale uz ne ty, co mas za natem. Ale spravne nastaveni routy ti zpristupni celou domaci sit. Podminka, musi byt jina nez v praci.