» Poradna » Počítačové sítě

Propojeni dvou routru

Ahoj vim ze se to tu resilo ale mam jiny problem nez se tu uvadel. Jde mi o to ze mam UPC modem a za nim router D-link a z neho jdou 2 pc a dale router TP-link a z neho je vyveden server.D-link by mel automaticky pridelit internet i v lokalni siti abych se dostal na server ale bohuzel nejde kdyz udelam ping tak bezi ok , a nasledne se pripojim jen z cizi site !!! Kdyz zapojim TP-link a 2PC a D-link + server bezi jak z lokalni site tak z venku, ale odpojuje pocitace . Jinak je to preklapeni adresy z UPC modemu priklad 86.4... na test.paskvil.me je to sluzba DDNS.Klidne zapojim i takhle modem-tplink-server+dlink-2pc ale potrebuju aby z toho dlinku sla wifi a nebo poradte jak to zapojit.Schrnuti:TP-link prideluje pomoci DDNS adresu jak z lokalni tak z venkovni siteD-link jen z venkovniDekuji vsem za rady uz jsem toho nestastnej ale UPC mi nechce pridelit statickou IP ze jen podnikatelum a zivnostnikum a to bohuzel nejsem

Odpovědi na otázku

Nemůžu se v tom popisu úplně zorientovat. Hlavně to DDNS. Nicméně základní rada, ten TP-LINK nemáš mít jako druhý router, ale měl by být jen v režimu AP + switch a veškeré routování a DDNS by měl řídit D-Link

no kdyz dam ale tp-link jako switch tak to prideli vsechno z Dlink a stejne se tam nedostanu a co dat tp-link jako prvni a dlink jako switch pojede toho wifina hlavne ? Asi ne co?

To přehodit můžeš, to je úplně jedno. Při správném nastavení to musí fungovat tak i tak. Ale router, co je zapojený jako druhý, by měl být vž.dy jen jako AP + switch, to znamená, že v něm musí být vypnuté DHCP, musí mít nezapojený port WAN (přívod z prvního routeru zapojíš do kterékoliv LAN zásuvky) a jeho vlastní IP adresa nastavená ve stejném rozsahu, jako u prvního routeru, ale mimo rozsah jeho DHCP. To znamená, že když první router bude mít např. vlastní IP 192.168.0.1 a DHCP: 192.168.0.100-254, tak u druhého routeru DHCP vypneš a jeho vlastní IP nastavíš na 192.168.0.2. Potom vše řídí pouze první router a v něm nastavíš i to DDNS.

Dekuji funguje ale server ma problemy s DDNS nechce prirazovat porty takze port 667 nejde jen v lokalni siti kdy se nastavujou porty u tp-linku ? Port Forwarding? Tak to jsem zkousel a nejde

Už jsem to rozjel dík moc a zdá se že to vše šlape jdu to zkusit do hospody jeste jednou diky