» Poradna » Počítačové sítě

Propojení dvou routerů kabelem

Zdravím, mám problém s propojením dvou routerů, jeden zajišťuje WiFi po baráku a jeden by měl zajišťovat WiFi venku. Samy o sobě fungují, pokud jejich zapojení prehazuji u antény. Potřeboval bych ale propojit oba routery mezi sebou přes LAN. Zkoušel jsem podle návodu, tzn. Router 1 (v baráku) má IP 192.168.0.1 a router 2 (ven) má 192.168.0.2, když je pak propojím kabelem LAN-LAN tak router 2 nefunguje. Copak dělám spatně :)?

Odpovědi na otázku

router1 je hlavny router do ktoreho ide internetove pripojenie, alebo mas este dalsi router?

Ano, do něho jde net z antény, ten je hlavní

ok. Z anteny kabel do WAN router1. Na router1 nechaj zapnute DHCP ale rozsah nastav od 3 hore, aby 2 nikomu nedaval, LAN IP 192.168.0.1 Router2 VYPNI DHCP, LAN IP 192.168.0.2. R1 prepoj kablom LAN-LAN R2.

ps. antena nemoze byt v rozsahu 192.168.0.* Ak nahodou je, tak na oboch routroch daj ine LAN IPcky napr. ..1.1

Ale sami o sobě ty routery jdou, pokud je jednotlivé prohazuji v zapojení s anténou, tak by měl být problém spíš mezi routeri, nebo se mýlím? Jinak DHčko na 3 nepomohlo

hlavne nemozes mat na sieti 2x DHCP server, ak nemas, tak vsetko musi ist. Ked to prepajas do LAN portov, tak to funguje ako switch.

U druhého je DH vypnute

ok, tak si tam zavolaj odbornika, niekde nieco nebudes mat nastavene ako pises. Este skus dat routru2 inu LAN IPcku, napr. 10.0.0.1

Klidně přiložíme screeny, jestli z toho na něco přijdeš

2x DHCP byť môže ak je 2. router napojený do WAN.

Právě podle tohohle jsem to dělal

A máš u toho routeru 2 vypnuté DHCP?

Ano

Jsou to dva "nove" routery bez nejake specificke konfigurace? Treba Kyslik do svych zarizeni pro DSL rve nesmyslne konfiguraci casti LAN portu pro IPTV..

ale ta konfigurace portu pro TV smysl ma... i kdyz ty ho nemusis videt

Jasne, srat zakazniky, kteri IPTV nechteji.

Napiš sem typy obou routerů a dej sem ty výpisy ipconfig /all . (Ty jsi sem měl dát už přímo v rámci prvního dotazu a ne se ptát, jestli je sem máš dát.)

Tak jsem to propojoval a nefungovalo .Potom zjistil vadný kabel

To bychom z těch výpisů poznali taky, kdyby ses ovšem obtěžoval je sem dát.

Jo, to tak někdy člověk hledá, co je špatně a pak je chyba nakonec úplně jidne, kde ji nečekal. Někdy se stačí jen zeptat - i někoho, kdo o tom nic neví, a jen tou formulací dotazu člověk přijde na řešení. Když nemáte zrovna nikoho po ruce, nebo nechcete dotyčnou osobu obtěžovat, zkuste si o problému promluvit třeba s gumovou kachničkou Úplně klidně, mluvit s kachničkou neznamená, že jste cvok. Dokud vám kachnička nezačne odpovídat, pak vyhledejte odbornou pomoc.

Nejpravděpodobněji nastane jedna z těchto situací:1) Pokud máš anténu jako bridge tak router 1 připoj z antény do WAN a router 2 připoj z routeru 1 do LAN. Na routeru 1 nebo routeru 2 nastav DHCP server (nikoliv ale na obou najednou).2) Pokud máš anténu jako router tak router 1 připoj z antény do LAN a router 2 připoj z routeru 1 do LAN. Na routeru 1 nebo routeru 2 nastav DHCP server (nikoliv ale na obou najednou).Ale pozor! Ohledně nastavení DHCP serveru a IP adresy na WAN portu routeru (v případě varianty 1) je třeba si zjistit jak má nastavenou síť poskytovatel internetu (předpokládám tedy, že se jedná o připojení k internetu a nikoliv jen nějaká lokální záležitost) a podle toho je třeba upravit konfiguraci. Může se také stát, že samotná anténa má zapnutý DHCP server a pak tam můžeš mít kolize když budeš mít další DHCP server.Máš konfiguraci antény? V jakém je režimu? Konzultoval si to s poskytovatelem? Máš vůbec do antény přístup nebo jí od poskytovatele nemáš? Otázek je spousta aby se dala podat jasná odpověď.

Nove routery jdou prepnout do rezimu AP. Tim se vypne DHCP, tim se prepne WAN port na LAN a vlastne se nastavi DHCP klient, Takze z toho mas switch s Wifi. maji to nove TP Linky Asusy atd... takze pohledej a router 2 prepni na to AP. IP routeru(spise toho ap) sezenes pak v administraci toho prvniho.