Propojení dvou počítačů síťovýmy kartami. Zaboha to nejde! Help me!

Mám problém,snažím se spojit dva počítače síťovými kartami a nejde mi to. Zkoušel jsem snad vše co jde. Mám nastaveny v TCP/IP vlastní IP adresu, neshoduje s adresou na druhým kompu. Jména počítačů jsou rozdílná, stejná pracovní skupina.  Prosím poraďte mi.Konfigurace jednotlivých kompů:První: Pentium 133 (taktnuto na 166), 16MB RAM, 1,2BG HDD, zvukárna AWE 32 Pro a konečně síť 3Com Etherlink II na ISA.Druhý: Notebook Toshiba satelite: Pentium Celeron 600MHz, 32MB RAM 6GB HDD, ňáká zvukárna a síťovka PCMCIA - Intel - 21143/2 Based 10/1000 mbs - Ethernet ControlOperační systémy: Win98 a Win98se.Kabely: "dvanáctižilák na konci s telefoní kostkou" je na 100% překřížen!Protokoly PCP/IP. Zkoušel jksem jich hodně ale také nic.Děkuji Vladimír NovotnýPS - pokud jsem něco uapoměl dodat, bez čeho nejde poradit, rád dopíšu.

Odpovědi na otázku

nejdřív bych vyzkoušel funkčnost TCP/IP na obou PC - tzn. ping na vlastní adresu.( a hlavně jestli obě adresy spadají do stejného subnetu: např. 192.168.1.11 a 192.168.1.12 se subnetem 255.255.255.0 )pak zkontrolujte, zda je na obou stejný subnet, stejná prac. skupina, v nastavení sítě podpora pro sdílení souborů a tiskáren )no a pak bych  ještě zkontroloval diagnostickým programem jestli je na té 3com síťovce jako aktivní výstup nastavený ten, který používáte ( asi TP; AUTO nic neřeší - jo, a ještě tam múže být HW konflikt - u té 3com-ky )

ISA kartu je potrebne nastavit v DOSe aby pouzivala TP konektor. Sluzi na to dignosticka utilita, ktora sa dodava s kartou. Mam dojem ze sa da stiahnut aj na webe vyrobcu. Inac plati vsetko co napisla predchadzajuci kolega.Stevo

Kabely: "dvanáctižilák na konci s telefoní kostkou" je na 100% překřížen!Tak takovej kabel UTP bych chtěl vidět a telefonní kostku taky, nemáš tam náhodou mít RJ45 a osmižilový kabel ???To se nedivím že ti to nejde ....

skontroluj prepojenie RJ45 a ci mas spravne parovanie jednotlivych zil inak plati to co napisali predo mnou

vyzkoušej propojení kabelem mezi jinými dvěma pc. pokud můžeš, prověř si vlastní kabel, už jsem viděl hromady nefunkčních sítí, kde byl jedinou závadou špatně crimpnutý kabel. do těch kostek na konci se strkají jednotlivé žíly neoholené a pak se speciálními kleštěmi ta kostka zmačkne, čímž se přes izolaci proříznou malé nožíky. ty pak spojují kabílky s konektory v kostce. když se zmáčkne málo, tak některé spoje jsou nedokonalé a už se mi stalo i to, že spoje byly na první pohled v pořádku a jakmile se zahejbalo kabelem, přestala jedna žíla vést. taky může být chyba v samotné kostce nebo protikusu na kartě, obzvlášť u starších kebelů/karet, jsou ty součástky dost ožižlaný a kontakty mizerně doléhají. jinak ti přede mnou měli svatou pravdu. r.