» Poradna » Počítačové sítě

Propojení dvou PC pro Age of Empires II

Dobrý den,měl bych záludný dotaz, zda se dají propojit dva počítače pro hrani multiplayer hry Age of Empires II. Stačí jen počítače propojit nějakým síťovým kabelem? Přes internet to bohužel nejde, tedy jedině přímo. Co by měly ještě případně počítače mít (jsou zde Windows XP) aby to fungovalo. Než bych koupil druhou hru, tak ať raději vím zda to jde či ne. Děkuji moc za případné rady.

Odpovědi na otázku

"Před položením dotazu do Poradny prosím použijte funkci vyhledávání. Je totiž velmi pravděpodobné, že váš dotaz už byl dříve odpovězen."

Děkuji, již jsem zde brousil, ale informaci, zda jde jen propojit dva počítače čistě kabelem jsem zde nevyčetl, pouze se připojit někam na net. Nejsem moc počítačově zdatný, tak se možná ptám hloupě. Potřebuji to jen pro děti, aby si na starých počítačích mohli doma zahrát společně hru bez připojení na net .. tedy čistě jak jsem psal, zda lze propojit počítače které jsou vedle sebe, pouze kabelem, bez potřeby internetového připojení, jak se zde různě dočítám.Děkuji za ochotu.

Tak asi to jde, viz tento příspěvek kdesi ...http://aoe2.danielpycha.cz/forum/viewtopic.phpAle nemám praktickou zkušenost. Asi se dá kdesi nastavil multiplayer, předpokládám, že se pak připojuje přes IP adresu. Ale dál jsem nepátral.

Díky.