» Poradna » Počítačové sítě

Propojeni dvou PC nebo vice pres switch

Zdravim,chtel bych se zeptat kde je chyba kdyz propojim dva kompi nebo vic pc pres switch ,nastavim IP a stejnou workgroup a u nekterych pc vyskoci okno vyzadujici heslo
Diky moc za radu

Odpovědi na otázku

V minulosti jsem se s tim setkal, myslim ze mi pomohlo nastavit sit pomoci pruvodce (ve win XP) a potom si prenastavit ip adresy rucne. Mam dojem, ze v systemu musi byt povoleny uzivatel guest (pro lokalni prihlaseni lze zakazat), jinak se pta na heslo. Prave pruvodce by tyhle blbosti mel nastavit...

Diky zkusim to

Povolený "Guest" a ještě ho je potřeba odebrat z "OP / Nástroje správy / Místní zásady / Místní zásady / Přiřazení / Odepřít přístup ze sítě", pokud tam je.

ak chces tie pc otvorit musis mat nieco zazdielane a nastavene prava na zdielanie